Liga Turca
Vie 19 Ene
Kasimpasa
3-2
Alanyaspor
Sab 20 Ene
Karabukspor
0-2
Genclerbirligi SK
Osmanlıspor
0-0
Yeni Malatyaspor
Fenerbahçe
2-1
Goztepe
Dom 21 Ene
Konyaspor
2-2
Trabzonspor
Sivasspor
1-1
Akhisar
Bursaspor
0-3
İstanbul
Antalyaspor
1-2
Beşiktaş
Lun 22 Ene
Kayserispor
1-3
Galatasaray SK
Equipo / Puntos
1 İstanbul Başakşehir IST 39
2 Galatasaray SK GAL 38
3 Fenerbahçe FEN 36
4 Beşiktaş BJK 33
5 Trabzonspor TRA 30
6 Kayserispor KAY 30
7 Goztepe GOZ 30
8 Sivasspor SIV 27
9 Bursaspor BUR 25
 
10 Yeni Malatyaspor YEN 23
11 Kasimpasa KAS 22
12 Akhisar Belediyespor AKB 20
13 Alanyaspor ALA 18
14 Osmanlıspor OSM 18
15 Genclerbirligi SK GEN 17
16 Antalyaspor ANT 17
17 Konyaspor KON 16
18 Karabukspor KAR 9
1. Lig
Sab 20 Ene
Adana Demirspor
0-2
Balikesirspor
Eskisehirspor
1-2
Istanbulspor AS
Dom 21 Ene
Erzurumspor
0-0
Ankaragucu
Umraniyespor
7-0
Gaziantepspor
Manisaspor
0-3
Rizespor
Giresunspor
0-2
Boluspor
Altinordu
2-1
Elazigspor
Lun 22 Ene
Denizlispor
3-1
Adanaspor
Gaziantep BB
3-0
Samsunspor
Equipo / Puntos
1 Umraniyespor UMR 35
2 Ankaragucu ANK 35
3 Rizespor ÇAR 34
4 Giresunspor GIR 30
5 Boluspor BOL 27
6 Balikesirspor BAL 26
7 Istanbulspor AS IST 26
8 Adanaspor ADA 26
9 Erzurumspor ERZ 25
 
10 Gaziantep BB GFK 23
11 Elazigspor ELA 23
12 Altinordu ALT 23
13 Adana Demirspor ADA 20
14 Samsunspor SAM 19
15 Eskisehirspor ESK 18
16 Denizlispor DEN 17
17 Manisaspor MAN 11
18 Gaziantepspor GAZ 4
Grupo 1
Sab 20 Ene
Pendikspor
1-1
Anadolu
Bugsasspor
1-2
Kirklarelispor
Dom 21 Ene
Sanliurfaspor
4-1
Nigde Belediyespor
Gumushanespor
3-1
Fatih Karagumruk
Kahramanmarasspor
1-1
Nazilli
Karsiyaka
0-1
Sakaryaspor
Zonguldak
0-0
Altay
Hacettepe SK
3-1
Fethiyespor
Bandirmaspor
1-1
Silivrispor
Equipo / Puntos
1 Gumushanespor GUM 39
2 Altay ALT 33
3 Sanliurfaspor SAN 33
4 Sakaryaspor SAK 33
5 Bandirmaspor BAN 33
6 Hacettepe SK HAC 31
7 Bugsasspor BUG 31
8 Kirklarelispor KIR 29
9 Nigde Belediyespor NIG 26
 
10 Zonguldak Kömürspor ZON 24
11 Anadolu Selcukluspor ANA 22
12 Pendikspor PEN 21
13 Karsiyaka KAR 17
14 Fatih Karagumruk FAT 17
15 Fethiyespor FET 15
16 Kahramanmarasspor KAH 15
17 Nazilli Belediyespor NAZ 11
18 Silivrispor SIL 9
Grupo 2
Sab 20 Ene
Eyupspor
0-2
Etimesgut
Sancaktepe
1-0
Eylül Belediye S.
Korfez FK
1-3
Menemen
Dom 21 Ene
Sariyer
3-1
Bodrumspor
Amedspor
3-1
Mersin
Inegolspor
2-1
Tuzlaspor
Keciorengucu
3-3
Bucaspor
Afjet Afyonspor
2-0
Tokatspor
Kastamonuspor
0-1
Hatayspor
Equipo / Puntos
1 Menemen Belediyespor MEN 41
2 Hatayspor HAT 41
3 Afjet Afyonspor AAF 41
4 4 Eylül Belediye Sivas 4EY 38
5 Sancaktepe Belediye Istanbu SAN 35
6 Keciorengucu KEC 33
7 Inegolspor INE 32
8 Sariyer SAR 27
9 Tokatspor TOK 24
 
10 Kastamonuspor KAS 23
11 Amedspor DIY 23
12 Etimesgut SEK 22
13 Eyupspor EYU 18
14 Bodrumspor BOD 16
15 Bucaspor BUC 14
16 Tuzlaspor TUZ 13
17 Korfez FK KOR 5
18 Mersin MER 0
Liga Turca Sub 21
Vie 19 Ene
Kasımpaşa
2-1
Alanyaspor Sub 21
Sab 20 Ene
Karabükspor
0-7
Gençlerbirliği
Osmanlıspor
2-0
Yeni Malatyaspor
Fenerbahçe
2-0
Göztepe Sub 21
Dom 21 Ene
Sivasspor Sub 21
2-0
Akhisar Belediye
Torku Konyaspor
1-1
Trabzonspor
Bursaspor Sub 21
2-1
İstanbul
Antalyaspor
1-1
Beşiktaş Sub 21
Lun 22 Ene
Kayserispor
2-1
Galatasaray
Equipo / Puntos
1 Beşiktaş Sub 21 BES 39
2 Bursaspor Sub 21 BUR 37
3 Fenerbahçe Sub 21 FEN 36
4 Galatasaray Sub 21 GAL 33
5 Osmanlıspor Sub 21 OSM 32
6 Torku Konyaspor Sub 21 TKO 30
7 Gençlerbirliği Sub 21 GEN 29
8 Yeni Malatyaspor Sub 21 YMS 28
9 Trabzonspor Sub 21 TRA 25
 
10 Kasımpaşa Sub 21 KAS 25
11 Alanyaspor Sub 21 ALA 23
12 İstanbul Başakşehir Sub 21 IBA 22
13 Antalyaspor Sub 21 ANT 19
14 Göztepe Sub 21 GOS 18
15 Sivasspor Sub 21 SIV 17
16 Kayserispor Sub 21 KAY 16
17 Akhisar Belediye Sub 21 ABE 9
18 Karabükspor Sub 21 KAR 7
Capital One Cup »
Mar 23 Ene
20:45
Bristol City
20:45
Man. City
Copa del Rey »
Mar 23 Ene
21:30
Sevilla
21:30
Atlético ACTA
Copa Libertadores »
Mar 23 Ene
00:00 finalizado
Macará
1 - 1
Dep. Táchira INFO
Mar 23 Ene
02:15 finalizado
Oriente Petrolero
2 - 0
Universitario de Deportes INFO
Copa de Francia »
Mar 23 Ene
18:30
Chateauroux
18:30
Chambly
Mar 23 Ene
18:30
Nantes
18:30
Auxerre
Mar 23 Ene
18:30
Bourg-Péronnas
18:30
Toulouse
Mar 23 Ene
18:30
Canet Roussillon
18:30
Caen
Mar 23 Ene
18:30
Granville
18:30
Concarneau
Mar 23 Ene
18:30
Colomiers
18:30
Sochaux
Mar 23 Ene
21:00
Épinal
21:00
Olympique Marseille
Mar 23 Ene
18:30
Stade Briochin
18:30
Lens
Liga Escocia »
Mar 23 Ene
20:45
Partick Thistle
20:45
Celtic
Copa Bwin »
Partidos Amistosos »
Mar 23 Ene
11:00
B. Leverkusen
11:00
Rot-Weiß Oberhausen
Mar 23 Ene
18:00
Häcken
18:00
Utsiktens BK
Mar 23 Ene
14:00
Hobro
14:00
Skive
Mar 23 Ene
12:00
St. Polten
12:00
Dinamo Moskva
Mar 23 Ene
15:00
Thun
15:00
Wil 1900
Mar 23 Ene
16:30
Sturm Graz
16:30
Dinamo Kiev
Mar 23 Ene
14:30
Slavoj Vyšehrad
14:30
Teplice
Mar 23 Ene
15:00
Luzern
15:00
Chiasso
Mar 23 Ene
16:00
Lokomotiv Moskva
16:00
Tianjin Quanjian
Mar 23 Ene
13:30
Rheindorf Altach
13:30
Pogon Szczecin
Mar 23 Ene
19:00
Orebro SK
19:00
Karlslund
Mar 23 Ene
12:00
Kristiansund BK
12:00
Brattvåg
Mar 23 Ene
14:00
Arsenal Tula
14:00
Viktoria Berlin
Mar 23 Ene
09:00 En juego 90'
FC Spartak Trnava
2 - 1
Zorya Luhansk
Mar 23 Ene
01:30 finalizado
Peñarol
2 - 0
Club Nacional de Football INFO
Mar 23 Ene
01:00 finalizado
Millonarios
0 - 0
Santa Fe INFO
Mar 23 Ene
10:00 En juego 36'
Saturn Ramenskoye
0 - 1
Kolomna
Mar 23 Ene
11:00
Mladá Boleslav
11:00
Varnsdorf
Mar 23 Ene
11:00
Ruch Chorzów
11:00
Pawłowice Śląskie
Mar 23 Ene
11:00
Senica
11:00
Sered
Mar 23 Ene
12:00
Hermannstadt
12:00
ACS Poli Timişoara
Mar 23 Ene
12:00
Vihren
12:00
Septemvri Sofia
Mar 23 Ene
13:00
Podbrezová
13:00
Poprad
Mar 23 Ene
14:00
GOŠK Gabela
14:00
Igman Konjic
Mar 23 Ene
15:00
Dinamo Moskva
15:00
Stumbras
Mar 23 Ene
15:00
Krsko Posavje
15:00
Ruzomberok
Mar 23 Ene
15:00
Ried
15:00
Gurten
Mar 23 Ene
15:00
Vardar Skopje
15:00
Beroe
Mar 23 Ene
15:00
Wisla Kraków
15:00
Videoton II
Mar 23 Ene
15:00
Zadar
15:00
Primorac Biograd
Mar 23 Ene
15:45
Allerheiligen
15:45
Gleisdorf
Mar 23 Ene
16:00
Lech Poznań
16:00
Etar
Mar 23 Ene
16:00
Puskás Akadémia
16:00
Osijek
Mar 23 Ene
17:30
Stal Bielsko Bia.
17:30
Námestovo
Mar 23 Ene
18:00
Mannsdorf
18:00
Sieghartskirchen
Mar 23 Ene
18:00
Ostbahn XI
18:00
Ebreichsdorf
Mar 23 Ene
18:00
Gerasdorf
18:00
Parndorf
Mar 23 Ene
18:30
Heven
18:30
Wattenscheid 09
Mar 23 Ene
18:30
SC Bruck
18:30
Wiener Neustadt
Liga Belga »
Mar 23 Ene
20:30
Mouscron Peruwelz
20:30
Kortrijk
Mar 23 Ene
20:30
Sint-Truiden
20:30
Mechelen
Mar 23 Ene
20:30
Zulte-Waregem
20:30
Standard de Liège
2. Liga »
Mar 23 Ene
20:30
Holstein Kiel
20:30
1. FC Union Berlin
Mar 23 Ene
20:30
Ingolstadt 04
20:30
Sandhausen
Mar 23 Ene
18:30
Bochum
18:30
MSV Duisburg
Mar 23 Ene
20:30
Nürnberg
20:30
Jahn Regensburg
Copa Escocia »
Mar 23 Ene
20:45
Albion Rovers
20:45
St. Johnstone
Mar 23 Ene
20:45 Aplazado
Livingston FC
20:45
Falkirk
Mar 23 Ene
20:45
Peterhead
20:45
Dumbarton
Ligue 2 »
Mar 23 Ene
19:00
Gazélec Ajaccio
19:00
Nîmes
League Two »
Mar 23 Ene
20:45
Newport County
20:45
Morecambe
Mar 23 Ene
20:45
Notts County
20:45
Crawley Town
Liga Sudafricana »
Campeonato Africano de Naciones Grupo 3 »
Mar 23 Ene
20:00
Ruanda
20:00
Libia
Mar 23 Ene
20:00
Guinea Ecuatorial
20:00
Nigeria
Conference National »
Mar 23 Ene
20:45
Fylde
20:45
Maidstone United
Mar 23 Ene
20:45
Gateshead
20:45
Woking
Mar 23 Ene
20:45
Chester
20:45
Hartlepool United
Conference South »
Conference North »
AFC Champions League »
Mar 23 Ene
13:00
Eastern Football .
13:00
Lam Son Thanh Hoa
Mar 23 Ene
13:30
Muang Thong United
13:30
Johor FC
Mar 23 Ene
10:00 En juego 45'
Brisbane Roar
1 - 1
Ceres La Salle
Mar 23 Ene
13:00
Chiangrai United
13:00
Bali United
Premier de Ascenso - Clausura Grupo 1 »
Mar 23 Ene
01:00 finalizado
Deportivo Tepic
0 - 0
Guadalajara Premier INFO
Non League Premier Grupo 1 »
Non League Premier Grupo 2 »
Mar 23 Ene
20:45
Lancaster City
20:45
Nantwich Town
Mar 23 Ene
20:45
Marine
20:45
Shaw Lane Aquaforce
Mar 23 Ene
20:45
Barwell
20:45
Grantham Town
Mar 23 Ene
20:45 Aplazado
Hednesford Town
20:45
Buxton
Mar 23 Ene
20:45
Ashton United
20:45
Stourbridge
Mar 23 Ene
20:45
Coalville Town FC
20:45
Stafford Rangers
Mar 23 Ene
20:45
Farsley
20:45
Matlock Town
Non League Premier Grupo 3 »
Mar 23 Ene
20:45
Biggleswade Town
20:45
Hereford
Mar 23 Ene
20:45
Royston Town
20:45
St. Neots Town
Mar 23 Ene
20:45
Dunstable Town
20:45
Weymouth
Mar 23 Ene
20:45
Gosport Borough
20:45
Chesham United

Follow BeSoccer on Facebook