Liga Suiza
Sab 03 Feb
Basel
-
FC Lugano
Luzern
-
Lausanne Sports
Sion
-
Grasshopper
Young Boys
-
St. Gallen
Zurich
-
Thun
Equipo / Puntos
1 Young Boys YOB 40
2 Basel BAS 38
3 Zurich ZUR 28
4 St. Gallen STG 27
5 Lausanne Sports LAU 25
 
6 Grasshopper GCZ 24
7 FC Lugano LUG 22
8 Thun THU 21
9 Luzern FCL 20
10 Sion SIO 17
Challenge League Suiza
Vie 02 Feb
Aarau
16:00
Schaffhausen
Servette
16:00
Chiasso
FC Vaduz
16:00
Neuchâtel Xamax
Wil 1900
16:00
Wohlen
Winterthur
16:00
Rapperswil
Equipo / Puntos
1 Neuchâtel Xamax NEX 46
2 Schaffhausen SCH 36
3 Servette SER 35
4 FC Vaduz FCV 26
5 Rapperswil RAP 23
 
6 Chiasso CHI 20
7 Aarau FCA 18
8 Wohlen WOH 13
9 Winterthur WIN 12
10 Wil 1900 WIL 11
Grupo 1
Sab 03 Mar
Echallens
17:00
Martigny
Lancy FC
17:00
Young Boys II
Meyrin
18:00
Lausanne Sport II
Dom 04 Mar
Naters
14:30
Etoile Carouge
Fribourg
17:00
FC Azzurri 90
Thun II
17:00
Dudingen
Vevey Sports
17:00
Portalban
Equipo / Puntos
1 Lancy FC LAN 28
2 Martigny MAR 25
3 Fribourg FRI 25
4 FC Azzurri 90 FCA 24
5 Etoile Carouge ETO 21
6 Young Boys II YOU 21
7 Vevey Sports VEV 21
 
8 Lausanne Sport II LAU 20
9 Meyrin MEY 19
10 Naters NAT 19
11 Echallens ECH 19
12 Thun II THU 14
13 Portalban / Gletterens POR 13
14 Dudingen DUD 8
Grupo 2
Sab 03 Mar
Black Stars
15:00
Luzern II
Zug
17:00
Bassecourt
Kickers Luzern
17:15
Munsingen
Dom 04 Mar
Delemont
14:00
Schotz
Langenthal
15:00
Grasshoppers II
Buochs
17:00
Solothurn
FC Sursee
17:00
Baden
Equipo / Puntos
1 Solothurn SOL 40
2 Buochs BUO 29
3 Munsingen MUN 26
4 Luzern II LUZ 26
5 Grasshoppers II GRA 23
6 Black Stars BLA 23
7 Schotz SCH 22
 
8 Delemont DEL 19
9 Baden BAD 17
10 Zug ZUG 17
11 FC Sursee FCS 10
12 Bassecourt BAS 10
13 Langenthal LAN 8
14 Kickers Luzern LUZ 6
Grupo 3
Sab 03 Mar
Wettswil-Bonstette
16:00
Tuggen
Red Star Zürich
16:00
Hongg
Mendrisio-Stabio
17:00
Seuzach
FC Balzers
17:00
FC Thalwil
Dom 04 Mar
Kosova
15:30
St. Gallen II
Winterthur II
17:00
Eschen/Mauren
FC Gossau
17:00
AC Bellinzona
Equipo / Puntos
1 AC Bellinzona BEL 35
2 Mendrisio-Stabio MEN 26
3 FC Gossau FCG 24
4 FC Thalwil FCT 23
5 Kosova KOS 21
6 Red Star Zürich RSZ 21
7 St. Gallen II STG 18
 
8 Hongg HON 18
9 Seuzach SEU 17
10 Tuggen TUG 16
11 FC Balzers FCB 14
12 Winterthur II WIN 13
13 Eschen/Mauren ESC 11
14 FC Wettswil-Bonstetten FCW 11
Grupo 1
Vie 09 Mar
Urania Genève Sp.
20:00
Interstar
Sab 10 Mar
Veyrier Sports
17:30
Conthey
Montreux Sports
18:00
Signal
Dom 11 Mar
Chippis
-
Collex-Bossy
Servette II
-
Bex
Perly-Certoux
-
Terre Sainte
FC Monthey
-
CS Chênois
Equipo / Puntos
1 CS Chênois CSC 34
2 Terre Sainte TER 24
3 FC Monthey FCM 23
4 Servette II SER 23
5 Interstar INT 22
6 Conthey CON 22
7 Urania Genève Sport UGS 19
 
8 Chippis CHI 19
9 Veyrier Sports VEY 17
10 Signal Bernex-Confignon SBC 15
11 Montreux Sports MON 14
12 Collex-Bossy COL 13
13 Perly-Certoux PER 5
14 Bex BEX 5
Grupo 2
Sab 10 Mar
Boudry
17:30
Bulle
Dom 11 Mar
Echichens
-
Romontois
Sarraz-Eclépens
-
Vallorbe-Ballaigue
Genolier-Begnins
-
Stade Payerne
Dardania Lausanne
-
Tour Pâquier
Thierrens
-
Richemond
Farvagny / Ogoz
-
Colombier
Equipo / Puntos
1 La Sarraz-Eclépens SEC 31
2 Bulle BUL 31
3 Genolier-Begnins GEN 21
4 Romontois ROM 20
5 Colombier COL 20
6 La Tour /  Le Pâquier TPA 20
7 Echichens ECH 19
 
8 Farvagny / Ogoz FAR 18
9 Thierrens THI 18
10 Vallorbe-Ballaigues VAL 17
11 Dardania Lausanne DAR 16
12 Stade Payerne STA 10
13 Richemond RIC 8
14 Boudry BOU 7
Grupo 3
Sab 10 Mar
Lerchenfeld
16:00
Dornach
Dom 11 Mar
Bern 1894
-
Muri-Gümligen
Tavannes Tramelan
-
FC Konolfingen
Liestal
-
Binningen
Reinach
-
Timau Basel
FC Prishtina Bern
15:00
Allschwil
Biel-Bienne
15:00
Moutier
Equipo / Puntos
1 Biel-Bienne BIE 32
2 Tavannes / Tramelan TAV 26
3 Moutier MOU 24
4 Liestal LIE 24
5 Dornach DOR 24
6 FC Konolfingen FCK 24
7 Lerchenfeld LER 19
 
8 Timau Basel TIM 18
9 Binningen BIN 17
10 Allschwil ALL 17
11 FC Prishtina Bern FCP 11
12 Muri-Gümligen GUM 10
13 Reinach REI 10
14 Bern 1894 BER 3
Grupo 4
Sab 10 Mar
Hochdorf
17:00
Brunnen
Dom 11 Mar
Ascona
-
Locarno
Novazzano
-
Eschenbach
Hergiswil
-
Taverne
Ibach
-
Sarnen
Lugano II
-
Goldau
Mar 13 Mar
Perlen-Buchrain
20:00
FC Altdorf
Equipo / Puntos
1 Goldau GOL 33
2 Hergiswil HER 24
3 Novazzano NOV 23
4 Sarnen SAR 22
5 Taverne TAV 22
6 Ibach IBA 21
7 Locarno LOC 20
 
8 Brunnen BRU 19
9 Eschenbach ESC 15
10 Lugano II LUG 15
11 Perlen-Buchrain PER 14
12 FC Altdorf FCA 13
13 Ascona ASC 11
14 Hochdorf HOC 4
Grupo 5
Sab 10 Mar
Dietikon
16:00
Wohlen II
Zofingen
17:00
Aarau II
FC Wettingen
17:00
Pajde
Biberist
18:00
Blue Stars Zürich
Dom 11 Mar
Wangen
-
Rothrist
FC Muri
14:30
Schöftland
Olten
15:00
Dulliken
Equipo / Puntos
1 Zofingen ZOF 31
2 Pajde PAJ 28
3 Schöftland SCH 27
4 FC Muri FCM 21
5 Aarau II AAR 20
6 Dietikon DIE 18
7 FC Wettingen FCW 18
 
8 FC Blue Stars Zürich BST 17
9 Wangen WAN 16
10 Wohlen II WOH 15
11 Dulliken DUL 13
12 Olten OLT 13
13 Biberist BIB 10
14 Rothrist ROT 6
Premier League »
Sab 20 Ene
16:00 finalizado
Arsenal
4 - 1
Crystal Palace INFO
Sab 20 Ene
13:30 finalizado
Brighton Hove Alb.
0 - 4
Chelsea INFO
Sab 20 Ene
16:00 finalizado
Burnley
0 - 1
Man. Utd INFO
Sab 20 Ene
16:00 finalizado
Everton
1 - 1
West Bromwich Albion INFO
Sab 20 Ene
16:00 finalizado
Leicester
2 - 0
Watford INFO
Sab 20 Ene
18:30 finalizado
Man. City
3 - 1
Newcastle INFO
Sab 20 Ene
16:00 finalizado
Stoke City
2 - 0
Huddersfield Town INFO
Sab 20 Ene
16:00 finalizado
West Ham
1 - 1
AFC Bournemouth INFO
La Liga »
Sab 20 Ene
13:00 finalizado
Espanyol
0 - 3
Sevilla ACTA
Sab 20 Ene
20:45 En juego 62'
Las Palmas
2 - 1
Valencia
Sab 20 Ene
18:30 finalizado
Villarreal
2 - 1
Levante ACTA
Sab 20 Ene
16:15 finalizado
Atlético
1 - 1
Girona ACTA
Bundesliga »
Sab 20 Ene
15:30 finalizado
SC Freiburg
2 - 1
RB Leipzig INFO
Sab 20 Ene
18:30 finalizado
Hamburger SV
0 - 2
Köln INFO
Sab 20 Ene
15:30 finalizado
Wolfsburg
1 - 3
Eintracht Frankfurt INFO
Sab 20 Ene
15:30 finalizado
Hoffenheim
1 - 4
B. Leverkusen INFO
Sab 20 Ene
15:30 finalizado
Borussia
2 - 0
FC Augsburg INFO
Sab 20 Ene
15:30 finalizado
Mainz 05
3 - 2
Stuttgart INFO
Ligue 1 »
Sab 20 Ene
20:00 finalizado
Amiens SC
3 - 1
Guingamp INFO
Sab 20 Ene
20:00 finalizado
Montpellier
2 - 1
Toulouse INFO
Sab 20 Ene
17:00 finalizado
Nantes
0 - 1
Girondins Bordeaux INFO
Sab 20 Ene
20:00 finalizado
Rennes
1 - 0
Angers SCO INFO
Sab 20 Ene
20:00 finalizado
Strasbourg
3 - 2
Dijon FCO INFO
Sab 20 Ene
20:00 finalizado
Troyes
1 - 0
Lille INFO
Clausura Mexico - Primera división »
Sab 20 Ene
02:00 finalizado
Puebla
2 - 0
Veracruz INFO
Sab 20 Ene
04:00 finalizado
Atlas Guadalajara
1 - 3
Toluca INFO
Liga Holandesa »
Sab 20 Ene
18:30 finalizado
Roda JC
1 - 1
Twente 1965 INFO
Sab 20 Ene
19:45 finalizado
PEC Zwolle
1 - 0
NAC Breda INFO
Sab 20 Ene
19:45 finalizado
ADO Den Haag
1 - 1
VVV Venlo INFO
Sab 20 Ene
20:45 En juego 63'
Vitesse
1 - 1
Heerenveen
Liga Portuguesa »
Sab 20 Ene
17:00 finalizado
Marítimo
0 - 0
Belenenses INFO
Sab 20 Ene
21:30 En juego 35'
Portimonense
0 - 2
Sporting Braga
Sab 20 Ene
19:15 finalizado
Benfica
3 - 0
Chaves INFO
Championship »
Sab 20 Ene
16:00 finalizado
Aston Villa
3 - 1
Barnsley INFO
Sab 20 Ene
16:00 finalizado
Bolton Wanderers
1 - 1
Ipswich Town INFO
Sab 20 Ene
16:00 finalizado
Fulham
6 - 0
Burton Albion INFO
Sab 20 Ene
16:00 finalizado
Leeds United
3 - 4
Millwall INFO
Sab 20 Ene
16:00 finalizado
Norwich City
1 - 2
Sheffield United INFO
Sab 20 Ene
16:00 finalizado
Preston North End
1 - 1
Birmingham City INFO
Sab 20 Ene
16:00 finalizado
Queens Park Range.
0 - 3
Middlesbrough INFO
Sab 20 Ene
16:00 finalizado
Reading
0 - 1
Brentford INFO
Sab 20 Ene
18:30 finalizado
Sheffield
0 - 0
Cardiff City INFO
Sab 20 Ene
16:00 finalizado
Sunderland
1 - 0
Hull City INFO
Sab 20 Ene
16:00 finalizado
Wolverhampton
0 - 2
Nottingham Forest INFO
Segunda División »
Sab 20 Ene
16:00 finalizado
Real Valladolid
1 - 0
Sevilla At. ACTA
Sab 20 Ene
20:00 finalizado
Lorca
2 - 3
Huesca INFO
Sab 20 Ene
18:00 finalizado
Real Oviedo
2 - 1
Almería ACTA
Sab 20 Ene
20:30 En juego 79'
Lugo
2 - 1
Real Sporting
Sab 20 Ene
18:00 finalizado
Córdoba
1 - 0
Albacete ACTA
Liga Griega »
Sab 20 Ene
18:30 finalizado
Larissa FC
0 - 0
AEK Athens INFO
Sab 20 Ene
16:15 finalizado
Panathinaikos
4 - 0
Kerkyra INFO
Sab 20 Ene
14:00 finalizado
Platanias
1 - 0
Levadiakos INFO
Liga Turca »
Sab 20 Ene
14:00 finalizado
Osmanlıspor
0 - 0
Yeni Malatyaspor INFO
Sab 20 Ene
11:30 finalizado
Karabukspor
0 - 2
Genclerbirligi SK INFO
Sab 20 Ene
17:00 finalizado
Fenerbahçe
2 - 1
Goztepe INFO
Copa Argentina »
Sab 20 Ene
22:00
Huracán Heras
22:00
Dep. Maipú
Sab 20 Ene
01:30 finalizado
Unión Villa Krau.
2 - 0
Sportivo Desamparados INFO
Sab 20 Ene
01:30 finalizado
Rivadavia Lincoln
1 - 0
Alvarado INFO
Sab 20 Ene
01:30 finalizado
Cipolletti
1 - 0
Dep. Roca INFO
Sab 20 Ene
01:30 finalizado
Independiente
1 - 0
Ferro Carril Oeste INFO
Sab 20 Ene
01:00 finalizado
San Lorenzo Alem
0 - 1
Central Córdoba SdE INFO
Sab 20 Ene
01:00 finalizado
Sportivo Belgrano
2 - 1
Estudiantes Río Cuarto INFO
Sab 20 Ene
21:00
Sportivo Patria
21:00
Crucero del Norte
Sab 20 Ene
23:00
Chaco For Ever
23:00
Sarm. Resistencia
Sab 20 Ene
01:00 finalizado
Douglas Haig
0 - 0
Defensores Belgrano V. Rama INFO
Sab 20 Ene
00:30 finalizado
Sportivo Parejas
1 - 4
Unión Sunchales INFO
Sab 20 Ene
01:00 finalizado
Def.
1 - 2
Gimnasia Concepción INFO
Partidos Amistosos »
Sab 20 Ene
14:00 finalizado
Sirius
0 - 4
GIF Sundsvall INFO
Sab 20 Ene
13:00 finalizado
IFK Göteborg
1 - 3
Aalborg BK INFO
Sab 20 Ene
13:00 finalizado
Malmö
1 - 0
Fremad Amager INFO
Sab 20 Ene
14:00 Aplazado
Brommapojkarna
14:00
Hammarby IF
Mié 07 Feb
18:00
Rosenborg BK
18:00
Byåsen
Sab 20 Ene
12:00 finalizado
AGF Aarhus
2 - 4
Vendsyssel INFO
Sab 20 Ene
14:00 finalizado
Austria Wien
1 - 1
KS Górnik Zabrze INFO
Sab 20 Ene
12:00 finalizado
Randers
1 - 1
Vejle BK INFO
Sab 20 Ene
13:30 finalizado
FC Helsingør
3 - 1
Falkenbergs INFO
Sab 20 Ene
13:00 finalizado
Nordsjaelland
6 - 3
Lyngby BK INFO
Sab 20 Ene
14:00 finalizado
IK Frej
0 - 1
AIK Solna INFO
Sab 20 Ene
15:00 finalizado
Thun
3 - 0
Breitenrain INFO
Sab 20 Ene
16:00 finalizado
Hajduk Split
4 - 1
Zurich INFO
Sab 20 Ene
16:00 finalizado
Basel
2 - 4
Sturm Graz INFO
Sab 20 Ene
11:00 finalizado
Zlin
2 - 0
SFC Opava INFO
Sab 20 Ene
11:00 finalizado
Slovácko
4 - 0
Vitkovice INFO
Sab 20 Ene
11:00 finalizado
Vlašim
0 - 2
Teplice INFO
Sab 20 Ene
15:30 finalizado
LASK Linz
2 - 0
Yanbian INFO
Sab 20 Ene
12:00 finalizado
Žilina
2 - 0
Baník Ostrava INFO
Sab 20 Ene
15:00 finalizado
Zbrojovka Brno
2 - 0
Nitra INFO
Sab 20 Ene
14:00 finalizado
DAC
1 - 2
Sigma Olomouc INFO
Sab 20 Ene
14:00 finalizado
Energie Cottbus
2 - 0
Dukla Praha INFO
Sab 20 Ene
11:00 finalizado
Karviná
1 - 1
Piast Gliwice INFO
Sab 20 Ene
15:00 finalizado
Slavia Praha
5 - 0
Viktoria Žižkov INFO
Sab 20 Ene
15:00 finalizado
Elfsborg
1 - 1
Sarpsborg 08 INFO
Sab 20 Ene
16:00 finalizado
Salzburg
5 - 0
Viktoria Plzeň INFO
Sab 20 Ene
16:00
Mattersburg
16:00
Aarau
Sab 20 Ene
11:30 finalizado
Szombathelyi
4 - 1
Tatran Prešov INFO
Sab 20 Ene
16:30 finalizado
Dinamo Kiev
1 - 1
Haugesund INFO
Sab 20 Ene
12:00 finalizado
Oppsal
2 - 1
Ørn Horten INFO
Sab 20 Ene
11:00 finalizado
Trenčín
9 - 0
Nove Mesto Nad Vahom INFO
Sab 20 Ene
12:30 finalizado
Zlaté Moravce
7 - 1
Slovan Duslo Šaľa INFO
Sab 20 Ene
Deportivo Santaní
-
Libertad Asunción

Follow BeSoccer on Facebook