RESULTADOS | Eslovaquia
Liga Eslovaca »
Sab 24 Feb
14:00 finalizado
DAC
2 - 0
Zemplin Michalovce INFO
Sab 24 Feb
14:00 finalizado
FC Spartak Trnava
1 - 0
Senica INFO
Sab 24 Feb
14:00 finalizado
Podbrezová
3 - 0
Zlaté Moravce INFO
Sab 24 Feb
14:00 finalizado
Trenčín
2 - 0
Tatran Prešov INFO
Sab 24 Feb
14:00 finalizado
Slovan Bratislava
6 - 0
Žilina INFO
Liga Eslovaca
Sab 24 Feb
DAC
2-0
Zemplin Michalovce
FC Spartak Trnava
1-0
Senica
Podbrezová
3-0
Zlaté Moravce
Trenčín
2-0
Tatran Prešov
Slovan Bratislava
6-0
Žilina
Lun 26 Feb
Ruzomberok
15:30
Nitra
Equipo / Puntos
1 FC Spartak Trnava FCS 49
2 DAC DAC 38
3 Slovan Bratislava SBR 38
4 Žilina ZIL 37
5 Trenčín TRE 33
6 Ruzomberok RUZ 31
 
7 Nitra NIT 29
8 Zlaté Moravce ZMO 25
9 Zemplin Michalovce ZEM 21
10 Podbrezová POD 20
11 Tatran Prešov TAT 13
12 Senica SEN 11
1. League Eslovaquia
Sab 03 Mar
Inter Bratislava
14:30
Lokomotíva
Poprad
14:30
Bardejov
Lokomotiva Zvolen
14:30
Liptovsky Mikulas
Spišská Nová
14:30
Pohronie
Komárno
14:30
Žilina II
Nove Mesto Vahom
14:30
Šamorín
Dom 04 Mar
Podbrezová II
10:30
Skalica
Slavoj Trebišov
14:30
Sered
Equipo / Puntos
1 Skalica SKA 34
2 Sered SER 33
3 Lokomotíva Košice LKO 33
4 Žilina II ZLI 32
5 Poprad POP 31
6 Spišská Nová Ves SPI 29
7 Liptovsky Mikulas LIP 23
8 Bardejov BAR 23
 
9 Lokomotiva Zvolen ZVO 22
10 Pohronie FKP 19
11 Šamorín SAM 18
12 Slavoj Trebišov FKS 18
13 Nove Mesto Nad Vahom NVN 18
14 Inter Bratislava BRA 17
15 Komárno KOM 16
16 Podbrezová II POD 11
Grupo 1
Sab 10 Mar
Bernolákovo
10:30
Petržalka
Báhoň
14:30
Rovinka
Lokomotiva DNV
14:30
Slovan Most
Pezinok
14:30
Tomášov
Dom 11 Mar
FK Rača
10:30
Slovan Ivanka Dun.
Rohoznik
14:30
Vajnory
Lozorno
14:30
Slovan Bratislava
Dunajská Lužná
14:30
Svätý Jur
Equipo / Puntos
1 Rohoznik ROH 37
2 Petržalka Akadémia PET 37
3 FK Rača RAC 33
4 Dunajská Lužná DUN 32
5 Slovan Bratislava II SBR 30
6 Slovan Most SLO 30
7 Tomášov TOM 22
8 Lokomotiva DNV LOK 20
 
9 Báhoň BAH 19
10 Rovinka ROV 18
11 Bernolákovo BER 18
12 Lozorno LOZ 14
13 Slovan Ivanka pri Dunaji SLO 12
14 Vajnory VAJ 10
15 Pezinok PEZ 9
16 Svätý Jur SVA 3
Liga Eslovaquia Sub 19
Sab 24 Feb
Senica Sub-19
10:00
Slovan Bratislava
Prešov Sub 19
11:00
Ružomberok
Nitra Sub 19
11:00
DAC Sub 19
Podbrezová
11:00
Trenčín Sub 19
Partizán Bardejov
11:00
Spartak Trnava
Mar 27 Feb
Zemplín
14:00
Žilina Sub 19
Equipo / Puntos
1 Žilina Sub 19 ZIL 35
2 Slovan Bratislava Sub 19 BRA 34
3 Podbrezová Sub 19 POD 28
4 Trenčín Sub 19 TRE 27
5 Ružomberok Sub 19 RUZ 26
6 Prešov Sub 19 PRE 24
 
7 DAC Sub 19 DAC 22
8 Senica Sub-19 SEN 18
9 Nitra Sub 19 NIT 18
10 Spartak Trnava Sub 19 TRN 15
11 Zemplín Michalovce Sub 19 ZEM 12
12 Partizán Bardejov Sub 19 BAR 11

Follow BeSoccer on Facebook