Liga Portuguesa
Vie 19 Ene
Vitória Setúbal
1-1
Sporting CP
Porto
1-0
Tondela
Sab 20 Ene
Marítimo
0-0
Belenenses
Benfica
3-0
Chaves
Portimonense
1-2
Sporting Braga
Dom 21 Ene
Desportivo Aves
0-2
Paços Ferreira
Feirense
1-0
Moreirense
Rio Ave
2-0
Boavista
Vitória
3-1
Estoril
Equipo / Puntos
1 Porto FCP 48
2 Sporting CP SCP 47
3 Benfica SLB 46
4 Sporting Braga SPB 40
5 Rio Ave RIO 33
6 Marítimo MAR 29
7 Chaves CHA 26
8 Vitória Guimarães VIT 26
9 Boavista BOA 24
 
10 Tondela TON 22
11 Feirense FEI 20
12 Belenenses BEL 20
13 Portimonense POR 18
14 Paços de Ferreira PAÇ 18
15 Moreirense MOR 15
16 Desportivo Aves AVE 14
17 Vitória Setúbal VST 14
18 Estoril EST 12
Liga de Honra
Vie 19 Ene
UD Oliveirense
1-2
Vitória
Sab 20 Ene
Academico Viseu
1-1
Sporting CP II
Nacional
2-0
Benfica II
Cova Piedade
2-0
Gil Vicente
Dom 21 Ene
Real SC
3-1
União Madeira
SP. Covilhã
1-0
CD Santa Clara
Varzim
1-1
Leixões
Porto II
1-1
Arouca
Sporting Braga II
0-3
Académica
Famalicão
1-2
Penafiel
Equipo / Puntos
1 Porto II POR 41
2 Académica ACA 37
3 Nacional NAC 35
4 Academico Viseu ACV 35
5 Leixões LEX 35
6 SP. Covilhã SPC 33
7 Penafiel PEN 33
8 Arouca ARO 33
9 CD Santa Clara SAN 32
10 Famalicão FAM 30
 
11 Benfica II BEN 28
12 Cova Piedade COV 27
13 Sporting CP II SCP 26
14 União Madeira UNM 23
15 Vitória Guimarães B VGM 23
16 Varzim VAR 22
17 Gil Vicente GFC 22
18 UD Oliveirense OLI 22
19 Sporting Braga II BRA 20
20 Real SC REA 17
Grupo 1
Dom 21 Ene
Minas de Argozelo
2-1
Mondinense
Montalegre
3-0
Torcatense
Atlético Arcos
1-1
Mirandela
Braganca
1-0
Arões
Pedras Salgadas
3-0
Vilaverdense
Merelinense
1-1
Sao Martinho
AD Oliveirense
1-1
Vizela
Câmara de Lobos
0-1
Fafe
Equipo / Puntos
1 Vizela VIZ 43
2 Fafe FAF 35
3 Vilaverdense VIL 32
4 Sao Martinho SMA 30
5 Merelinense MER 28
6 Pedras Salgadas PED 26
7 AD Oliveirense ADO 25
8 Mirandela MIR 25
 
9 Torcatense TOR 25
10 Montalegre MON 22
11 Arões ARO 18
12 Braganca BRA 18
13 Câmara de Lobos CAM 17
14 Atlético Arcos ATA 16
15 Mondinense MON 10
16 Minas de Argozelo MIN 6
Grupo 2
Dom 21 Ene
Cesarense
2-2
SC Salgueiros
SC Freamunde
0-0
Gondomar
Trofense
2-0
Sousense
Camacha
3-4
Amarante
Felgueiras 1932
2-0
Sanjoanense
Aliança Gandra
2-0
Espinho
Canelas 2010
2-3
Coimbrões
Cinfães
4-3
Pedras Rubras
Equipo / Puntos
1 Espinho ESP 34
2 Cinfães CIN 34
3 Felgueiras 1932 FEL 31
4 Cesarense CES 30
5 Gondomar GON 29
6 Amarante AMA 26
7 Coimbrões COI 24
8 Sanjoanense SAN 21
 
9 Pedras Rubras PED 21
10 Canelas 2010 CAN 20
11 Camacha CAM 19
12 Trofense TRO 17
13 SC Freamunde SCF 16
14 SC Salgueiros SAL 15
15 Aliança Gandra GAN 15
16 Sousense SOU 13
Grupo 4
Dom 21 Ene
Torreense
0-1
Sacavenense
Mafra
3-1
Eléctrico
Caldas
2-1
Sintrense
1º Dezembro
1-1
Coruchense
Loures
3-0
Alcanenense
Vilafranquense
2-1
SC Guadalupe
Lusitania FC
1-0
Fatima
Praiense
5-0
Pêro Pinheiro
Equipo / Puntos
1 Vilafranquense VIL 38
2 Mafra MAF 37
3 Praiense PRA 32
4 Torreense TOR 27
5 Caldas CAL 26
6 Sacavenense SAC 25
7 Loures LOU 25
8 1º Dezembro 1DE 23
 
9 Coruchense COR 22
10 Fatima FAT 20
11 Sintrense SIN 20
12 Alcanenense ALC 19
13 Pêro Pinheiro PER 17
14 Lusitania FC LUS 15
15 Eléctrico ELE 13
16 SC Guadalupe SCG 9
Grupo 5
Dom 21 Ene
Olhanense
2-0
Ideal
Moura
0-2
Armacenenses
Operário
1-1
Olímpico Mo…
Louletano
3-1
Almancilense
Moncarapa
1-3
Farense
Pinhalnovense
2-0
FC Castrense
Estrela Vendas No.
1-2
Lusitano VRSA
Casa Pia
1-0
Oriental Lisboa
Equipo / Puntos
1 Farense FAR 46
2 Casa Pia CAS 39
3 Pinhalnovense PIN 36
4 Olhanense OLH 35
5 Oriental Lisboa ORI 34
6 Armacenenses ARM 27
7 Olímpico do Mo… OLI 19
8 Almancilense ALM 18
 
9 FC Castrense FCC 16
10 Moura MOU 16
11 Louletano LOU 16
12 Lusitano VRSA LUS 15
13 Ideal IDE 14
14 Operário OPE 14
15 Moncarapa MON 14
16 Estrela Vendas Novas EVN 14
Primera División Portugal Femenina
Sab 13 Ene
Vilaverdense Fem
0-5
Sporting CP Fem
Sporting Braga
5-0
CF Benfica Fem
Quintajense
0-6
Estoril Praia Fem
Valadares Gaia
2-0
União Ferreirense
Boavista Fem
3-2
Cadima Fem
Dom 14 Ene
Albergaria Fem
3-1
A-dos-Francos Fem
Equipo / Puntos
1 Sporting CP Fem SPO 36
2 Sporting Braga Fem SPB 34
3 Estoril Praia Fem EST 28
4 Boavista Fem BOA 21
5 Vilaverdense Fem VIL 18
6 Valadares Gaia Fem VAG 18
 
7 União Ferreirense Fem UFE 18
8 Albergaria Fem ALB 15
9 CF Benfica Fem BEN 14
10 Cadima Fem CAD 8
11 A-dos-Francos Fem ADF 5
12 Quintajense FC Fem QUI 4
Premier League »
Lun 22 Ene
21:00
Swansea City
21:00
Liverpool
La Liga »
Lun 22 Ene
21:00
Eibar
21:00
Málaga
Serie A »
Lun 22 Ene
20:45
Juventus
20:45
Genoa
Copa Libertadores »
Lun 22 Ene
23:15
Wanderers
23:15
Olimpia Asunción
Clausura Mexico - Primera división »
Lun 22 Ene
01:00 finalizado
Santos Laguna
1 - 0
Morelia INFO
Liga Turca »
Lun 22 Ene
18:00
Kayserispor
18:00
Galatasaray SK
Partidos Amistosos »
Lun 22 Ene
16:00
Brøndby IF
16:00
Guangzhou Evergrande
Lun 22 Ene
16:00
Zenit
16:00
Kobenhavn
Lun 22 Ene
13:30
Šhkëndija 79
13:30
Zurich
Lun 22 Ene
15:45
Rapid Wien
15:45
CFR Cluj
Lun 22 Ene
10:00
Spartak Moskva
10:00
Astana
Lun 22 Ene
17:00
Dunav Ruse
17:00
St. Polten
Lun 22 Ene
11:30
Athletic
11:30
Rudes
Lun 22 Ene
16:30
Mattersburg
16:30
Saarbrücken
Lun 22 Ene
12:00
CSKA Moskva
12:00
AC Horsens
Lun 22 Ene
14:00
Dinamo Bucureşti
14:00
Austria Wien
Lun 22 Ene
16:00
Botosani
16:00
Arka Gdynia
Lun 22 Ene
15:00
Viitorul
15:00
FK Rostov na Donu
Lun 22 Ene
14:00
FK Krasnodar
14:00
FK Lokomotiv Tashkent
Lun 22 Ene
14:00
FK Neftchi
14:00
SKA-Khabarovsk
Lun 22 Ene
11:00
Lokomotiva
11:00
HNK Cibalia Vinkovci
Lun 22 Ene
12:00
Helios Kharkiv
12:00
Avanhard Kramatorsk
Lun 22 Ene
12:00
Sumy
12:00
Volyn Lutsk
Lun 22 Ene
13:00
Napredak Krusevac
13:00
Zvijezda 09
Lun 22 Ene
13:00
Tusker FC
13:00
KCCA FC
Lun 22 Ene
15:00
Zrinjski
15:00
Ankaran Hrvatini
Lun 22 Ene
16:00
Sūduva
16:00
Lietava Jonava
Paulista A1 »
Lun 22 Ene
23:00
Santos FC
23:00
Bragantino
Ligue 2 »
Lun 22 Ene
20:45
Paris FC
20:45
Ajaccio
Lega Pro 1 Grupo 1 »
Lun 22 Ene
20:45
Lucchese Libertas
20:45
Livorno
Lega Pro 1 Grupo 2 »
Lun 22 Ene
20:30
AlbinoLeffe
20:30
Renate
Eerste Divisie »
Lun 22 Ene
20:00
Jong Ajax
20:00
Cambuur
Lun 22 Ene
20:00
AZ II
20:00
Den Bosch
3. Liga »
Lun 22 Ene
20:30
Rot-Weiss Erfurt
20:30
Magdeburg
Campeonato Africano de Naciones Grupo 2 »
Lun 22 Ene
20:00
Uganda
20:00
Costa de Marfil
Lun 22 Ene
20:00
Namibia
20:00
Zambia
1. Lig »
Lun 22 Ene
16:00
Denizlispor
16:00
Adanaspor
Lun 22 Ene
16:00
Gaziantep BB
16:00
Samsunspor
Liga Emiratos »
Lun 22 Ene
14:10
Al Sharjah
14:10
Al Dhafra
Lun 22 Ene
16:45
Emirates Club
16:45
Al-Wasl
Premier de Ascenso - Clausura Grupo 1 »
Lun 22 Ene
01:00 finalizado
Tepatitlán
1 - 0
Durango INFO
Liga A1 »
Non League Div One Grupo 1 »
Copa AFC Grupo 2 »
Lun 22 Ene
12:00 Aplazado
Lao Toyota
12:00
Home United
Lun 22 Ene
16:00
Hilal Al Quds
16:00
Al-Suwaiq
Chipre - 1.Division »
Liga Egipto »
Lun 22 Ene
13:30
Al-Ittihad
13:30
Al-Mokawloon Al-Arab
Lun 22 Ene
16:00
Ismaily
16:00
Asyouty Sport
Carioca 1 Grupo 4 »
Lun 22 Ene
23:00
Goytacaz
23:00
Bonsucesso
Clausura Nicaragua »
Lun 22 Ene
01:00 finalizado
Diriangén
6 - 0
Chinandega INFO
Torneos de Verano Argentina »
Lun 22 Ene
02:10 finalizado
Boca Juniors
0 - 1
River Plate INFO
Leumit League Israel »
Liga India »
Potiguar »
Lun 22 Ene
19:00
Força e Luz
19:00
Globo
Liga Etiopía »
Lun 22 Ene
13:00
Sidama Bunna
13:00
Fasil Kenema
Premier League Tanzania »
Lun 22 Ene
12:00
Maji Maji
12:00
Singida United
Lun 22 Ene
14:00
Ndanda
14:00
Mbeya City
Lun 22 Ene
12:00
Kagera Sugar
12:00
Simba SC
Super League Iraq »
Lun 22 Ene
12:30
Al Najaf
12:30
Al Hussein
Lun 22 Ene
12:30
Al Hudod
12:30
Al Talaba

Follow BeSoccer on Facebook