Serie A
Dom 21 Ene
Atalanta
0-1
Napoli
Bologna
3-0
Benevento
Udinese
1-1
SPAL
Sassuolo Calcio
1-1
Torino
Sampdoria
3-1
Fiorentina
Hellas Verona
0-3
Crotone
Lazio
5-1
Chievo
Cagliari
1-2
Milan
Inter
1-1
Roma
Lun 22 Ene
Juventus
20:45
Genoa
Equipo / Puntos
1 Napoli NAP 54
2 Juventus JUV 50
3 Lazio LAZ 43
4 Inter INT 43
5 Roma ROM 40
6 Sampdoria SAM 33
7 Milan ACM 31
8 Atalanta ATL 30
9 Udinese UDI 29
10 Torino TOR 29
 
11 Fiorentina FIO 28
12 Bologna BOL 27
13 Chievo CHI 22
14 Sassuolo Calcio SAS 22
15 Genoa GEN 21
16 Cagliari CAG 20
17 Crotone CRO 18
18 SPAL POL 16
19 Hellas Verona HLL 13
20 Benevento BEN 7
Serie B
Sab 20 Ene
Salernitana
3-2
Venezia
Perugia
2-0
Virtus Entella
Empoli
2-1
Ternana Calcio
Frosinone
4-0
Pro Vercelli
Foggia Calcio
0-1
Pescara
Cremonese
1-0
Parma
Ascoli
1-2
Cittadella
Novara Calcio
1-0
Carpi
Spezia
0-0
Palermo
Cesena
1-1
AS Bari
Dom 21 Ene
Brescia
2-3
Avellino
Equipo / Puntos
1 Frosinone FRO 40
2 Palermo PAL 40
3 Empoli EMP 37
4 AS Bari BAR 35
5 Cremonese USC 35
6 Cittadella CTT 35
7 Parma PAR 33
8 Spezia SPE 31
9 Pescara PES 31
10 Venezia VNZ 29
11 Salernitana SAL 29
 
12 Carpi CAR 29
13 Avellino AVE 28
14 Perugia PRG 27
15 Novara Calcio NOV 27
16 Virtus Entella ACD 24
17 Cesena CES 24
18 Brescia BRE 23
19 Foggia Calcio FOG 22
20 Ternana Calcio TER 21
21 Ascoli ASC 20
22 Pro Vercelli LEO 18
Grupo 1
Vie 19 Ene
Carrarese
0-1
Viterbese
Sab 20 Ene
Piacenza
1-0
Olbia Calcio
Arzachena
1-2
Siena
Dom 21 Ene
Pistoiese
1-0
AC Arezzo
Prato
2-0
Cuneo
Pisa
1-0
AC Monza
Giana Erminio
3-1
Pontedera
Alessandria
1-0
Pro Piacenza
Lun 22 Ene
Lucchese Libertas
20:45
Livorno
Equipo / Puntos
1 Livorno LIV 49
2 Siena SIE 40
3 Viterbese VIT 40
4 Pisa PIS 39
5 Giana Erminio GER 32
6 AC Monza ASS 30
7 Olbia Calcio OLB 30
8 Pistoiese PIS 29
9 Carrarese CAR 28
10 Alessandria USA 27
 
11 AC Arezzo ACA 27
12 Piacenza PIA 26
13 Arzachena ARZ 24
14 AS Lucchese Libertas 1905 ASL 24
15 Pontedera PON 24
16 Pro Piacenza PIA 21
17 Cuneo CUN 20
18 Prato ACP 14
19 Gavorrano GAV 13
Grupo 2
Sab 20 Ene
AS Gubbio 1910
1-3
Mestre
Pordenone
0-0
Fano
Feralpisalò
1-0
Sambenedettese
Bassano Virtus
3-1
Santarcangelo
Fermana
0-1
Sudtirol
Teramo
1-2
Vicenza
Triestina
1-1
Ravenna Calcio
Dom 21 Ene
Modena
18:30
Reggiana
Lun 22 Ene
AlbinoLeffe
20:30
Renate
Equipo / Puntos
1 Calcio Padova 1910 PAD 38
2 Renate REN 33
3 SS Sambenedettese Calcio SSS 32
4 Feralpisalò FER 32
5 Reggiana REG 29
6 Sudtirol FCS 28
7 Bassano Virtus BV5 28
8 Mestre MES 27
9 Triestina TRI 26
10 Pordenone POR 26
 
11 AlbinoLeffe ABN 26
12 Vicenza VIC 24
13 Fermana FER 23
14 Ravenna Calcio RAV 22
15 AS Gubbio 1910 ASG 22
16 Teramo TER 21
17 Santarcangelo SAN 19
18 Fano FAN 15
19 Modena MOD 0
Grupo 3
Sab 20 Ene
Siracusa
0-1
Rende
Dom 21 Ene
Lecce
1-1
Catania
Akragas
2-3
MonoPoli
Sicula Leonzio
1-0
Trapani
Fondi
2-2
Virtus Francavilla
Juve Stabia
1-1
Catanzaro
Reggina
1-0
Paganese
Casertana
1-2
Fidelis Andria
Nuova Cosenza
2-1
Matera
Equipo / Puntos
1 Lecce LEC 46
2 Catania CAT 42
3 Trapani TRA 37
4 Rende REN 34
5 Siracusa SIR 32
6 Matera MAT 32
7 Nuova Cosenza NUO 32
8 Virtus Francavilla FRA 30
9 Juve Stabia JUS 29
10 MonoPoli MON 29
 
11 Bisceglie BIS 27
12 Catanzaro FCC 26
13 Reggina REG 24
14 Fidelis Andria FIA 22
15 Fondi FON 22
16 Sicula Leonzio SIC 22
17 Casertana CAS 21
18 Paganese PAG 16
19 Akragas AKR 13
Grupo 1
Dom 21 Ene
ASD Bra
1-0
Borgosesia Calcio
AC Pro Sesto
0-0
Varese
OltrepòVoghera
2-2
Castellazzo
Olginatese
1-1
Pavia
Inveruno
0-3
Chieri
Gozzano
2-0
Seregno
Folgore Caratese
1-1
Caronnese
Como
1-0
Derthona
Casale
0-1
Borgaro
Varesina
0-1
Arconatese
Equipo / Puntos
1 Gozzano GOZ 53
2 Caronnese CAR 50
3 Como COM 48
4 AC Pro Sesto PRO 41
5 Chieri CHI 41
6 Folgore Caratese FOL 38
7 ASD Bra ASD 36
8 Inveruno INV 33
9 Pavia PAV 30
10 Borgosesia Calcio BOR 30
 
11 Borgaro BOR 29
12 Varese VAR 26
13 ASD OltrepòVoghera ASD 26
14 Olginatese OLG 25
15 Varesina VAR 25
16 Casale CAS 23
17 Arconatese ARC 21
18 Seregno SER 19
19 Castellazzo CAS 14
20 Derthona DER 13
Grupo 3
Dom 21 Ene
Abano Terme
2-1
Calvi Noale
Adriese
1-1
Tamai
Ambrosiana
0-1
AC Este
Belluno
0-0
Liventina
Cjarlins Muzane
2-3
Campodarsego
Clodiense
2-1
Union Feltre
Legnago Salus
1-1
Rovigo Calcio
Montebelluna
1-2
Mantova
Virtus Verona
3-1
Union
Equipo / Puntos
1 Campodarsego CAM 42
2 Union Arzignanochiampo UAR 41
3 Virtus Verona VIR 40
4 Mantova MAN 34
5 AC Este ACE 33
6 Belluno BEL 30
7 Union Feltre UNI 29
8 Rovigo Calcio ROV 27
9 Adriese SDA 25
 
10 Cjarlins Muzane CJA 22
11 Ambrosiana GSD 22
12 Tamai TAM 21
13 Legnago Salus LEG 20
14 Clodiense CLO 20
15 Montebelluna MON 19
16 Liventina LIV 18
17 Calvi Noale CNO 15
18 Abano Terme ABA 13

Follow BeSoccer on Facebook