Bundesliga Austria
Sab 03 Feb
Salzburg
18:30
Admira Wacker Mö.
Rapid Wien
18:30
Austria Wien
Mattersburg
18:30
Sturm Graz
Wolfsberger AC
18:30
Rheindorf Altach
LASK Linz
18:30
St. Polten
Equipo / Puntos
1 Sturm Graz STR 44
2 Salzburg RBS 43
3 Rapid Wien RAP 34
4 Admira Wacker Mödling AWM 31
5 LASK Linz LAS 27
 
6 Austria Wien AUS 26
7 Rheindorf Altach ALT 25
8 Mattersburg MAT 21
9 Wolfsberger AC WOL 16
10 St. Polten SKN 7
Erste Liga
Vie 23 Feb
Ried
17:30
Team für Wien
Austria Lustenau
17:30
Wiener Neustadt
Wattens
17:30
Kapfenberger SV
Blau-Weiß Linz
17:30
Liefering
Hartberg
17:30
Wacker Innsbruck
Equipo / Puntos
1 Ried RIE 38
2 Wiener Neustadt WIE 38
3 Wacker Innsbruck WIN 36
4 Liefering FCL 35
5 Hartberg HAR 35
 
6 Austria Lustenau SCA 23
7 Kapfenberger SV KAP 22
8 Wattens WAT 18
9 FAC Team für Wien FAC 18
10 Blau-Weiß Linz FCB 13
Grupo 1
Vie 23 Feb
ASK Bruck/Leitha
19:00
Rapid Wien II
Austria Wien II
19:00
Schwechat
Neusiedl
19:00
Horn
Amstetten
19:30
Parndorf
Ebreichsdorf
19:30
Wiener SK
Mannsdorf
19:30
FCM Traiskirchen
Sab 24 Feb
Stadlau
14:00
Admira Wacker II
Dom 25 Feb
St. Pölten II
16:15
Karabakh Wien
Equipo / Puntos
1 Horn SVH 39
2 Ebreichsdorf EBR 35
3 Austria Wien II AUS 35
4 Amstetten AMS 32
5 Rapid Wien II RAP 31
6 Karabakh Wien KAW 30
7 FCM Traiskirchen FCM 30
8 ASK Bruck/Leitha LEI 27
9 Mannsdorf MAN 27
 
10 St. Pölten II STP 21
11 Neusiedl NEU 19
12 Admira Wacker II ADM 18
13 First Vienna VIE 17
14 Parndorf PAR 15
15 Wiener SK WIE 10
16 Stadlau STA 8
17 Schwechat SCH 6
Grupo 1
Sab 24 Mar
Maria Saal
14:30
Völkermarkt
Dom 25 Mar
ATSV Wolfsberg
23:00
Bleiburg
Lendorf
23:00
KAC
Köttmannsdorf
23:00
ASKÖ Gmünd
St. Jakob
23:00
Annabichler
Ferlach
23:00
Kraig
SAK Klagenfurt
23:00
Spittal
Treibach
23:00
Feldkirchen
Equipo / Puntos
1 ATSV Wolfsberg WOL 30
2 Maria Saal MSA 27
3 SAK Klagenfurt KLA 26
4 Völkermarkt VOL 26
5 Feldkirchen FEL 25
6 Lendorf LEN 24
7 ASKÖ Gmünd GMD 24
8 St. Jakob SVJ 22
 
9 Treibach TRE 21
10 Ferlach FLC 21
11 Bleiburg BLE 21
12 Annabichler Austria ANB 20
13 Spittal SPI 19
14 Köttmannsdorf KMD 18
15 KAC KAC 16
16 Kraig SVK 13
Grupo 2
Vie 09 Mar
Mettersdorf
19:00
TuS Heiligenkreuz
SC Fürstenfeld
19:00
SC Bruck
TSV Pöllau
19:00
Lebring
Leoben
19:00
SV Union Gnas
Wildon
19:00
Voitsberg
Sab 10 Mar
Trofaiach
14:00
St. Anna
Kapfenberger
15:00
Bad Radkersburg
Grazer AK
18:30
Liezen
Equipo / Puntos
1 St. Anna ANN 35
2 SC Fürstenfeld FUR 34
3 Grazer AK GRA 28
4 Bad Radkersburg RAD 27
5 Voitsberg VOI 26
6 SV Union Gnas GNA 25
7 Lebring LEB 25
8 SC Bruck SCB 24
 
9 TuS Heiligenkreuz HGK 23
10 Mettersdorf MET 20
11 Liezen LIE 19
12 Wildon SVW 12
13 Leoben LBN 11
14 Trofaiach FCT 10
15 Kapfenberger SV KM II KAP 7
16 TSV Pöllau POL 3
Grupo 3
Sab 17 Mar
Röthis
-
FC Höchst
Fussach
-
Dornbirner SV
Blau-Weiß
-
Langenegg
Admira Dornbirn
-
Lauterach
Schwarzach
-
Rot-Weiß Rankweil
Bregenz
-
Andelsbuch
Austria Lustenau
-
Egg
Wolfurt
-
Nenzing
Equipo / Puntos
1 Bregenz BRE 28
2 Dornbirner SV DOR 27
3 Langenegg LAN 27
4 FC Höchst FCH 26
5 Röthis ROT 25
6 Egg EGG 23
7 Nenzing NEN 22
8 Lauterach LAU 22
 
9 Andelsbuch AND 21
10 Rot-Weiß Rankweil ROT 19
11 Wolfurt WOL 19
12 Admira Dornbirn ADM 17
13 Fussach SCF 17
14 Austria Lustenau II AUS 17
15 Blau-Weiß Feldkirch BLA 11
16 Schwarzach SCH 1
Capital One Cup »
Mar 23 Ene
20:45
Bristol City
20:45
Man. City
Copa del Rey »
Mar 23 Ene
21:30
Sevilla
21:30
Atlético ACTA
Copa Libertadores »
Mar 23 Ene
00:00 finalizado
Macará
1 - 1
Dep. Táchira INFO
Mar 23 Ene
02:15 finalizado
Oriente Petrolero
2 - 0
Universitario de Deportes INFO
Copa de Francia »
Mar 23 Ene
18:30
Chateauroux
18:30
Chambly
Mar 23 Ene
18:30
Nantes
18:30
Auxerre
Mar 23 Ene
18:30
Bourg-Péronnas
18:30
Toulouse
Mar 23 Ene
18:30
Canet Roussillon
18:30
Caen
Mar 23 Ene
18:30
Granville
18:30
Concarneau
Mar 23 Ene
18:30
Colomiers
18:30
Sochaux
Mar 23 Ene
21:00
Épinal
21:00
Olympique Marseille
Mar 23 Ene
18:30
Stade Briochin
18:30
Lens
Liga Escocia »
Mar 23 Ene
20:45
Partick Thistle
20:45
Celtic
Copa Bwin »
Partidos Amistosos »
Mar 23 Ene
11:00
B. Leverkusen
11:00
Rot-Weiß Oberhausen
Mar 23 Ene
18:00
Häcken
18:00
Utsiktens BK
Mar 23 Ene
14:00
Hobro
14:00
Skive
Mar 23 Ene
12:00
St. Polten
12:00
Dinamo Moskva
Mar 23 Ene
15:00
Thun
15:00
Wil 1900
Mar 23 Ene
16:30
Sturm Graz
16:30
Dinamo Kiev
Mar 23 Ene
14:30
Slavoj Vyšehrad
14:30
Teplice
Mar 23 Ene
15:00
Luzern
15:00
Chiasso
Mar 23 Ene
16:00
Lokomotiv Moskva
16:00
Tianjin Quanjian
Mar 23 Ene
13:30
Rheindorf Altach
13:30
Pogon Szczecin
Mar 23 Ene
19:00
Orebro SK
19:00
Karlslund
Mar 23 Ene
12:00
Kristiansund BK
12:00
Brattvåg
Mar 23 Ene
14:00
Arsenal Tula
14:00
Viktoria Berlin
Mar 23 Ene
09:00 En juego 70'
FC Spartak Trnava
2 - 1
Zorya Luhansk
Mar 23 Ene
01:30 finalizado
Peñarol
2 - 0
Club Nacional de Football INFO
Mar 23 Ene
01:00 finalizado
Millonarios
0 - 0
Santa Fe INFO
Mar 23 Ene
10:00 En juego 15'
Saturn Ramenskoye
0 - 0
Kolomna
Mar 23 Ene
11:00
Mladá Boleslav
11:00
Varnsdorf
Mar 23 Ene
11:00
Ruch Chorzów
11:00
Pawłowice Śląskie
Mar 23 Ene
11:00
Senica
11:00
Sered
Mar 23 Ene
12:00
Hermannstadt
12:00
ACS Poli Timişoara
Mar 23 Ene
12:00
Vihren
12:00
Septemvri Sofia
Mar 23 Ene
13:00
Podbrezová
13:00
Poprad
Mar 23 Ene
14:00
GOŠK Gabela
14:00
Igman Konjic
Mar 23 Ene
15:00
Dinamo Moskva
15:00
Stumbras
Mar 23 Ene
15:00
Krsko Posavje
15:00
Ruzomberok
Mar 23 Ene
15:00
Ried
15:00
Gurten
Mar 23 Ene
15:00
Vardar Skopje
15:00
Beroe
Mar 23 Ene
15:00
Wisla Kraków
15:00
Videoton II
Mar 23 Ene
15:00
Zadar
15:00
Primorac Biograd
Mar 23 Ene
15:45
Allerheiligen
15:45
Gleisdorf
Mar 23 Ene
16:00
Lech Poznań
16:00
Etar
Mar 23 Ene
16:00
Puskás Akadémia
16:00
Osijek
Mar 23 Ene
17:30
Stal Bielsko Bia.
17:30
Námestovo
Mar 23 Ene
18:00
Mannsdorf
18:00
Sieghartskirchen
Mar 23 Ene
18:00
Ostbahn XI
18:00
Ebreichsdorf
Mar 23 Ene
18:00
Gerasdorf
18:00
Parndorf
Mar 23 Ene
18:30
Heven
18:30
Wattenscheid 09
Mar 23 Ene
18:30
SC Bruck
18:30
Wiener Neustadt
Liga Belga »
Mar 23 Ene
20:30
Mouscron Peruwelz
20:30
Kortrijk
Mar 23 Ene
20:30
Sint-Truiden
20:30
Mechelen
Mar 23 Ene
20:30
Zulte-Waregem
20:30
Standard de Liège
2. Liga »
Mar 23 Ene
20:30
Holstein Kiel
20:30
1. FC Union Berlin
Mar 23 Ene
20:30
Ingolstadt 04
20:30
Sandhausen
Mar 23 Ene
18:30
Bochum
18:30
MSV Duisburg
Mar 23 Ene
20:30
Nürnberg
20:30
Jahn Regensburg
Copa Escocia »
Mar 23 Ene
20:45
Albion Rovers
20:45
St. Johnstone
Mar 23 Ene
20:45 Aplazado
Livingston FC
20:45
Falkirk
Mar 23 Ene
20:45
Peterhead
20:45
Dumbarton
Ligue 2 »
Mar 23 Ene
19:00
Gazélec Ajaccio
19:00
Nîmes
League One »
League Two »
Mar 23 Ene
20:45
Newport County
20:45
Morecambe
Mar 23 Ene
20:45
Notts County
20:45
Crawley Town
Liga Sudafricana »
Campeonato Africano de Naciones Grupo 3 »
Mar 23 Ene
20:00
Ruanda
20:00
Libia
Mar 23 Ene
20:00
Guinea Ecuatorial
20:00
Nigeria
Conference National »
Mar 23 Ene
20:45
Fylde
20:45
Maidstone United
Mar 23 Ene
20:45
Gateshead
20:45
Woking
Mar 23 Ene
20:45
Chester
20:45
Hartlepool United
Conference South »
Conference North »
AFC Champions League »
Mar 23 Ene
13:00
Eastern Football .
13:00
Lam Son Thanh Hoa
Mar 23 Ene
13:30
Muang Thong United
13:30
Johor FC
Mar 23 Ene
10:00 En juego 24'
Brisbane Roar
0 - 0
Ceres La Salle
Mar 23 Ene
13:00
Chiangrai United
13:00
Bali United
Premier de Ascenso - Clausura Grupo 1 »
Mar 23 Ene
01:00 finalizado
Deportivo Tepic
0 - 0
Guadalajara Premier INFO
Non League Premier Grupo 1 »
Non League Premier Grupo 2 »
Mar 23 Ene
20:45
Lancaster City
20:45
Nantwich Town
Mar 23 Ene
20:45
Marine
20:45
Shaw Lane Aquaforce
Mar 23 Ene
20:45
Barwell
20:45
Grantham Town
Mar 23 Ene
20:45 Aplazado
Hednesford Town
20:45
Buxton
Mar 23 Ene
20:45
Ashton United
20:45
Stourbridge
Mar 23 Ene
20:45
Coalville Town FC
20:45
Stafford Rangers
Mar 23 Ene
20:45
Farsley
20:45
Matlock Town
Non League Premier Grupo 3 »
Mar 23 Ene
20:45
Biggleswade Town
20:45
Hereford

Follow BeSoccer on Facebook