We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
grupo 2
Sáb 22 Abr
Bala Town
4-6
The New Saints FC
Bangor City
0-2
Carmarthen Town
Cardiff MU
0-0
Connah's Quay
equipo / Points
1 The New Saints FC TNS 21
2 Bala Town BAL 17
3 Bangor City BAN 16
 
4 Connah's Quay CON 15
5 Carmarthen Town CAR 11
6 Cardiff MU CAR 5
grupo 3
Sáb 22 Abr
Cefn Druids AFC
3-1
Airbus UK
Newtown
6-1
Aberystwyth Town
Rhyl FC
1-1
Llandudno FC
equipo / Points
1 Newtown NEW 26
2 Cefn Druids AFC CEF 19
3 Rhyl FC RHY 12
 
4 Llandudno FC LLA 9
5 Aberystwyth Town ABE 8
6 Airbus UK AIR 6
1. Division Gales
Sáb 29 Oct
Goytre AFC
2-1
Cwmbran Celtic
Sáb 08 Abr
Cambrian Clydach
3-1
Haverfordwest
Monmouth Town FC
1-1
Taffs Well
Penybont
5-2
Caerau Ely
Port Talbot Town
4-0
Afan Lido
Risca United
3-2
Caldicot Town
Undy Athletic
3-1
Ton Pentre
Mar 18 Abr
Barry Town
3-0
Goytre United
equipo / Points
1 Barry Town BAR 66
2 Penybont PEN 61
3 Goytre AFC GOY 58
4 Haverfordwest County AFC HAV 54
5 Caerau Ely CAE 48
6 Cwmbran Celtic CWM 45
7 Afan Lido LID 44
8 Undy Athletic UND 41
 
9 Taffs Well TAF 40
10 Goytre United GOY 39
11 Cambrian & Clydach CAM 37
12 Ton Pentre TON 36
13 Port Talbot Town POR 35
14 Monmouth Town FC MON 33
15 Caldicot Town CAL 23
16 Risca United RIS 20
Cymru Alliance
Sáb 01 Abr
Holyhead Hotspur
3-1
Penrhyncoch FC
Holywell
4-3
Ruthin Town
Porthmadog
3-2
Denbigh Town
Prestatyn Town
4-2
Guilsfield FC
Mié 05 Abr
Caersws
3-2
Llanfair United
Sáb 08 Abr
Flint Town United
1-2
Gresford Athletic
Sáb 15 Abr
Conwy Borough FC
3-3
Mold Alexandra
Vie 21 Abr
Caernarfon Town
6-0
Buckley Town
equipo / Points
1 Prestatyn Town PRE 80
2 Caernarfon Town FC CAE 64
3 Gresford Athletic GRE 56
4 Porthmadog POR 50
5 Holywell HOL 50
6 Flint Town United FLI 48
7 Caersws CAE 48
8 Guilsfield FC GUI 43
 
9 Holyhead Hotspur HOL 42
10 Denbigh Town DEN 38
11 Penrhyncoch FC PEN 34
12 Ruthin Town RTW 33
13 Llanfair United LLA 25
14 Mold Alexandra MOL 25
15 Conwy Borough FC CON 24
16 Buckley Town BUC 22
Primera División Argentina »
Lun 29 May
01:45
Patronato
01:45
Godoy Cruz
Apertura Colombia »
Lun 29 May
02:30
Independiente
02:30
At. Nacional
Lun 29 May
00:30
Deportivo Pasto
00:30
Junior
Championship »
Lun 29 May
16:00
Huddersfield Town
16:00
Reading
Liga Brasileña »
Lun 29 May
00:00 En juego 13'
Botafogo
0 - 0
Bahía
Bundesliga Play Off Ascenso »
Lun 29 May
20:30
Braunschweig
20:30
Wolfsburg
Etapas Finales Clausura México »
Liga Turca »
Lun 29 May
19:00
Alanyaspor
19:00
Galatasaray SK
MLS - Liga USA »
Lun 29 May
02:00
FC Dallas
02:00
Houston Dynamo
Liga Sueca »
Lun 29 May
19:00
Häcken
19:00
Östersunds FK
Lun 29 May
19:00
AIK Solna
19:00
Malmö
Lun 29 May
19:00
Orebro SK
19:00
Sirius
Serie B - Play Offs Ascenso »
Lun 29 May
20:30
Frosinone
20:30
Carpi
Liga Rumana grupo 2 »
Lun 29 May
19:30
Concordia Chiajna
19:30
Botosani
Apertura Uruguay grupo 2 »
Lun 29 May
00:00 En juego 9'
Club Nacional Foo.
0 - 0
River Plate Montevideo
Liga Danesa grupo 4 »
Lun 29 May
19:00
Randers
19:00
Odense BK
Liga Noruega »
Torneo de Transición Bolivia »
Liga Bulgaria - Play Offs Descenso »
Lun 29 May
16:30
Gorna Lokomotiv O.
16:30
Montana
Lun 29 May
19:00
Slavia Sofia
19:00
Neftohimik
Liga Canadiense »
Lun 29 May
En juego 13'
Royal Toronto
0 - 0
Brantford Galaxy
Primera B Metropolitana »
Lun 29 May
20:30
Barracas Central
20:30
Excursionistas
Lun 29 May
19:05
Dep. Riestra
19:05
Atlanta
Superettan - Suecia »
Lun 29 May
19:00
Helsingborgs
19:00
Syrianska FC
AFC Champions League »
Lun 29 May
20:45
Al Ain
20:45
FC Esteghlal
Lun 29 May
20:00
Al Ahli Dubai
20:00
Al Ahli Jeddah
1. Lig - Play Offs Ascenso »
Lun 29 May
18:00
Eskisehirspor
18:00
Giresunspor
Lun 29 May
20:30
Boluspor
20:30
Goztepe
Serie C - Brasil grupo 1 »
Lun 29 May
00:00 En juego 13'
Remo
0 - 0
Cuiabá
Liga II »
Botola Pro »
Lun 29 May
00:00 En juego 13'
Kawkab Marrakech
0 - 0
Wydad Casablanca
Lun 29 May
00:00 En juego 10'
FUS Rabat
0 - 0
Moghreb Tetouan
2. Division Rusia grupo 3 »
Lun 29 May
16:00
Znamya
16:00
Dinamo Moskva II
Liga Estonia »
Lun 29 May
18:00
Flora
18:00
Sillamäe Kalev
Oberliga grupo 6 »
Apertura Paraguay »
Copa AFC »
Lun 29 May
20:30
Al Zawraa
20:30
Al Quwa Al Jawiya
Liga Egipto »
Lun 29 May
22:00
Aswan FC
22:00
Al-Masry
Lun 29 May
22:00
Al-Ahly
22:00
Misr El-Makasa
Lun 29 May
22:00
Al-Ittihad
22:00
Smouha
Liga Argelia »
Lun 29 May
23:30
Hussein Dey
23:30
USM Alger

Follow BeSoccer on Facebook