Liga Eslovaca
Sab 09 Dic
Senica
1-1
Zemplin Michalovce
DAC
3-3
Zlaté Moravce
FC Spartak Trnava
1-0
Tatran Prešov
Podbrezová
1-0
Nitra
Trenčín
5-2
Žilina
Dom 10 Dic
Ruzomberok
0-1
Slovan Bratislava
Team / Puntos
1 FC Spartak Trnava FCS 43
2 Slovan Bratislava SBR 34
3 Žilina ZIL 34
4 DAC DAC 32
5 Ruzomberok RUZ 31
6 Trenčín TRE 28
 
7 Nitra NIT 28
8 Zlaté Moravce ZMO 25
9 Zemplin Michalovce ZEM 19
10 Podbrezová POD 14
11 Tatran Prešov TAT 13
12 Senica SEN 11
1. League Eslovaquia
Vie 17 Nov
Lokomotíva
0-1
Poprad
Pohronie
0-1
Podbrezová II
Sab 18 Nov
Bardejov
3-0
Lokomotiva Zvolen
Spišská Nová
2-2
Liptovsky Mikulas
Šamorín
3-0
Komárno
Skalica
2-0
Nove Mesto Vahom
Dom 19 Nov
Žilina II
7-1
Slavoj Trebišov
Sered
4-1
Inter Bratislava
Team / Puntos
1 Skalica SKA 34
2 Sered SER 33
3 Lokomotíva Košice LKO 33
4 Žilina II ZLI 32
5 Poprad POP 31
6 Spišská Nová Ves SPI 29
7 Liptovsky Mikulas LIP 23
8 Bardejov BAR 23
 
9 Lokomotiva Zvolen ZVO 22
10 Pohronie FKP 19
11 Šamorín SAM 18
12 Slavoj Trebišov FKS 18
13 Nove Mesto Nad Vahom NVN 18
14 Inter Bratislava BRA 17
15 Komárno KOM 16
16 Podbrezová II POD 11
Grupo 1
Sab 04 Nov
Báhoň
7-0
Svätý Jur
Lokomotiva DNV
0-2
Petržalka
Dom 05 Nov
FK Rača
4-0
Tomášov
Bernolákovo
3-1
Vajnory
Dunajská Lužná
0-0
Slovan Bratislava
Lozorno
4-2
Slovan Ivanka Dun.
Slovan Most
2-2
Pezinok
Rohoznik
3-0
Rovinka
Team / Puntos
1 Rohoznik ROH 37
2 Petržalka Akadémia PET 37
3 FK Rača RAC 33
4 Dunajská Lužná DUN 32
5 Slovan Bratislava II SBR 30
6 Slovan Most SLO 30
7 Tomášov TOM 22
8 Lokomotiva DNV LOK 20
 
9 Báhoň BAH 19
10 Rovinka ROV 18
11 Bernolákovo BER 18
12 Lozorno LOZ 14
13 Slovan Ivanka pri Dunaji SLO 12
14 Vajnory VAJ 10
15 Pezinok PEZ 9
16 Svätý Jur SVA 3
Grupo 3
Sab 04 Nov
Tesla Stropkov
2-0
Svidník
Roznava
1-2
Lipany
Dom 05 Nov
Tatran Prešov II
10-0
Svit
Veľké Revištia
0-2
Vranov Topľou
Slovan Sabinov
0-1
Družstevník
Milénium
1-0
Giraltovce
Pokrok Krompachy
2-1
Snina
Šarišské
1-2
Vyšné Opátske
Team / Puntos
1 MSK Tesla Stropkov TES 37
2 Vyšné Opátske VYS 31
3 Lipany LIP 30
4 Družstevník Plavnica DRU 30
5 Vranov nad Topľou VRA 29
6 Snina SNI 27
7 Roznava ROZ 27
8 Pokrok Krompachy POK 25
 
9 Svidník SVI 23
10 Šarišské Michaľany SAR 20
11 Veľké Revištia VEL 19
12 Giraltovce GIR 18
13 Tatran Prešov II TAT 17
14 Milénium MIL 11
15 Slovan Sabinov SLO 8
16 Svit SVI 3
Liga Eslovaquia Sub 19
Vie 24 Nov
Trenčín Sub 19
4-1
Partizán Bardejov
Sab 25 Nov
Slovan Bratislava
5-3
Prešov Sub 19
DAC Sub 19
4-0
Podbrezová
Žilina Sub 19
3-0
Nitra Sub 19
Spartak Trnava
3-0
Senica Sub-19
Mar 28 Nov
Ružomberok
1-0
Zemplín
Team / Puntos
1 Žilina Sub 19 ZIL 35
2 Slovan Bratislava Sub 19 BRA 34
3 Podbrezová Sub 19 POD 28
4 Trenčín Sub 19 TRE 27
5 Ružomberok Sub 19 RUZ 26
6 Prešov Sub 19 PRE 24
 
7 DAC Sub 19 DAC 22
8 Senica Sub-19 SEN 18
9 Nitra Sub 19 NIT 18
10 Spartak Trnava Sub 19 TRN 15
11 Zemplín Michalovce Sub 19 ZEM 12
12 Partizán Bardejov Sub 19 BAR 11
Mundial de Clubes »
Mar 12 Dic
18:00 En juego 49'
Grêmio Porto Ale.
0 - 0
Pachuca
Mar 12 Dic
15:00 finalizado
Wydad Casablanca
2 - 3
Urawa Reds INFO
Premier League »
Mar 12 Dic
20:45
Burnley
20:45
Stoke City
Mar 12 Dic
21:00
Huddersfield Town
21:00
Chelsea
Mar 12 Dic
21:00
Crystal Palace
21:00
Watford
Serie A »
Mar 12 Dic
19:00 En juego 3'
Genoa
0 - 0
Atalanta
Bundesliga »
Mar 12 Dic
20:30
SC Freiburg
20:30
Borussia Monchengladbach
Mar 12 Dic
20:30
Hamburger SV
20:30
Eintracht Frankfurt
Mar 12 Dic
20:30
Mainz 05
20:30
B. Dortmund
Mar 12 Dic
18:30 En juego 35'
Wolfsburg
1 - 0
RB Leipzig
Primera División Argentina »
Mar 12 Dic
01:30 finalizado
Chacarita Juniors
3 - 0
Lanús INFO
Copa de la Liga »
Mar 12 Dic
21:05
Monaco
21:05
Caen
Mar 12 Dic
21:05
Angers SCO
21:05
Metz
Mar 12 Dic
18:45 En juego 20'
Toulouse
0 - 0
Girondins Bordeaux
Coppa Italia »
Mar 12 Dic
21:00
Inter
21:00
Pordenone
Liga Holandesa »
Mar 12 Dic
18:30 En juego 35'
NAC Breda
0 - 0
Twente 1965
Mar 12 Dic
20:45
PEC Zwolle
20:45
AZ Alkmaar
Liga Escocia »
Mar 12 Dic
20:45
Heart Midlothian
20:45
Dundee
Mar 12 Dic
20:45
Ross County FC
20:45
Kilmarnock
FA Cup »
Mar 12 Dic
20:45
Peterborough
20:45
Woking
Mar 12 Dic
20:45
Yeovil Town
20:45
Port Vale
Mar 12 Dic
20:45
Wigan Athletic
20:45
Fylde
Mar 12 Dic
20:45 Aplazado
Carlisle United
20:45
Gillingham
Mar 12 Dic
20:45
Exeter City
20:45
Forest Green Rovers
Copa Turquia »
Mar 12 Dic
17:30 En juego 75'
Eylül Belediye S.
1 - 1
Galatasaray SK
Mar 12 Dic
19:00 En juego 6'
Manisaspor
0 - 0
Beşiktaş
Mar 12 Dic
15:30 finalizado
Trabzonspor
5 - 1
Erzurumspor INFO
Mar 12 Dic
11:30 finalizado
Antalyaspor
2 - 3
Orhangazispor INFO
Mar 12 Dic
14:30 finalizado
Boluspor
4 - 1
Kasimpasa INFO
Mar 12 Dic
13:30 finalizado
Bursaspor
2 - 0
Adanaspor INFO
Ligue 2 »
Mar 12 Dic
19:00 En juego 5'
Orléans
0 - 0
Gazélec Ajaccio
Copa Belga »
Mar 12 Dic
20:00
Kortrijk
20:00
KAA Gent
Mar 12 Dic
20:45
KV Oostende
20:45
Standard de Liège
Primera Nacional B »
Mar 12 Dic
01:05 finalizado
Sarmiento
3 - 0
Instituto INFO
Liga Polaca »
Mar 12 Dic
20:30
Arka Gdynia
20:30
KS Górnik Zabrze
Mar 12 Dic
20:30
Termalica Bruk-Bet
20:30
Śląsk Wrocław
Mar 12 Dic
18:00 En juego 46'
Jagiellonia
3 - 1
Korona Kielce
Mar 12 Dic
18:00 En juego 47'
Piast Gliwice
0 - 1
Legia Warszawa
Copa del Este de Asia Grupo 3 »
Mar 12 Dic
11:15 finalizado
Japón
2 - 1
China INFO
Mar 12 Dic
08:30 finalizado
Corea del Norte
0 - 1
Corea del Sur INFO
Copa Bulgaria »
Mar 12 Dic
16:30 finalizado
Botev Plovdiv
5 - 0
Litex Lovech INFO
First Division »
Mar 12 Dic
20:45 Aplazado
Inverness CT
20:45
Falkirk
Conference National »
Mar 12 Dic
20:45
Torquay United
20:45
Gateshead
Conference North »
Mar 12 Dic
20:45
Gainsborough
20:45
Chorley
Copa Sudafricana »
Mar 12 Dic
14:00 finalizado
Super Eagles
3 - 0
Black Leopards INFO
Mar 12 Dic
14:00 finalizado
Stellenbosch FC
3 - 0
Mbombela United INFO
Non League Premier Grupo 1 »
Mar 12 Dic
20:45 Aplazado
Enfield Town
20:45
Burgess Hill Town
Mar 12 Dic
20:45 Aplazado
Dorking Wanderers
20:45
Leatherhead
Mar 12 Dic
20:45 Aplazado
Harlow Town
20:45
Merstham
Mar 12 Dic
20:45 Aplazado
Brightlingsea
20:45
Billericay Town
Mar 12 Dic
20:45
Folkestone Invicta
20:45
Worthing
Mar 12 Dic
20:45
Wingate Finchley
20:45
Tooting and Mitcham
Non League Premier Grupo 3 »
Mar 12 Dic
20:45 Aplazado
Kettering Town
20:45
Royston Town
Mar 12 Dic
20:45
Gosport Borough
20:45
Kings Lynn Town
Mar 12 Dic
20:45
Basingstoke Town
20:45
Stratford Town
Mar 12 Dic
20:45
Redditch United
20:45
Banbury United
Tercera División Grupo 11 »
Mar 12 Dic
20:00
Constància
20:00
Felanitx
Botola Pro »
Mar 12 Dic
17:00 finalizado
Raja Casablanca
3 - 2
Difaâ El Jadida INFO
Non League Div One Grupo 1 »
Mar 12 Dic
20:45
Maldon & Tiptree
20:45
AFC Sudbury
Mar 12 Dic
20:45
AFC Hornchurch
20:45
Barking
Mar 12 Dic
20:45
Cheshunt
20:45
Heybridge Swifts
Mar 12 Dic
20:45
Bury Town
20:45
Potters Bar Town
Mar 12 Dic
20:45
Waltham Abbey
20:45
Hertford Town
Mar 12 Dic
20:45
Canvey Island
20:45
Brentwood Town
Non League Div One Grupo 2 »
Mar 12 Dic
20:30
Horsham
20:30
Corinthian-Casuals
Mar 12 Dic
20:45
South Park FC
20:45
Herne Bay
Non League Div One Grupo 3 »
Non League Div One Grupo 5 »
Non League Div One Grupo 6 »
Mar 12 Dic
20:45 Aplazado
Shortwood United
20:45
Kidlington
Mar 12 Dic
20:45
Cirencester Town
20:45
North Leigh
Mar 12 Dic
20:45
Taunton Town
20:45
Cinderford Town
Liga Argelia »
Mar 12 Dic
17:00 finalizado
ES Setif
1 - 2
USM Alger INFO

Follow BeSoccer on Facebook