HNL
Vie 08 Dic
Inter Zapresic
3-2
Cibalia Vinkovci
Sab 09 Dic
Dinamo Zagreb
5-1
Istra 1961
Osijek
3-0
Rudes
Dom 10 Dic
Lokomotiva
0-2
Hajduk Split
Rijeka
2-0
NK Slaven Belupo
Team / Puntos
1 Dinamo Zagreb DZG 47
2 Osijek OSI 35
3 Hajduk Split HAJ 35
4 Rijeka RIJ 32
5 Inter Zapresic INT 26
 
6 Lokomotiva LOK 22
7 NK Slaven Belupo SLA 20
8 HNK Cibalia Vinkovci HNK 17
9 Istra 1961 IST 16
10 Rudes RUD 12
2. League Croacia
Sab 02 Dic
Kustosija
1-1
Hrvatski
HNK Sibenik
2-1
Varteks Varazdin
NK Radnik Sesvete
2-1
Novigrad
Solin
0-0
HNK Gorica
Dom 03 Dic
Hajduk Split II
0-2
Lučko
Dinamo Zagreb II
4-0
NK Dugopolje
Team / Puntos
1 Dinamo Zagreb II ZAG 37
2 HNK Gorica HNK 32
3 NK Dugopolje NKD 32
4 NK Radnik Sesvete NKR 31
5 NK Varteks Varazdin NKV 27
6 Solin SOL 26
 
7 HNK Sibenik HNK 26
8 Hajduk Split II HAJ 24
9 Lučko LUK 23
10 Hrvatski Dragovoljac HDR 21
11 Kustosija KUS 17
12 Novigrad NOV 16
Grupo 1
Sab 25 Nov
NK Krk
4-1
Vrapče Zagreb
Dubrava Zagreb
4-0
Špansko Zagreb
Zagorec
3-1
Opatija
NK Pazinka Pazin
1-0
Maksimir Zagreb
Jadran Poreč
1-2
Udarnik Karilovec
Zagreb
0-0
Vrbovec
Segesta Sisak
0-1
Vinogradar
Dugo Selo
2-1
NK Hask
Dom 26 Nov
Trnje
6-1
Rudar Labin
Team / Puntos
1 Vinogradar VIN 42
2 Opatija OPA 38
3 NK Krk KRK 32
4 Udarnik Karilovec NUK 31
5 Maksimir Zagreb MAK 28
6 Zagreb ZAG 28
7 Dubrava Zagreb DUB 27
8 Vrbovec VRB 26
9 Zagorec ZAG 25
 
10 Jadran Poreč JAP 23
11 Dugo Selo DUG 23
12 Špansko Zagreb SPA 22
13 NK Pazinka Pazin PAZ 20
14 Rudar Labin NKR 19
15 NK Hask HAS 14
16 Trnje TRN 11
17 Segesta Sisak SEG 11
18 Vrapče Zagreb VRA 9
Grupo 3
Sab 02 Dic
Primorac Biograd
1-1
Neretvanac Opuzen
Junak
1-1
Croacia Zmijavci
Zmaj Blato
1-0
RNK Split
Imotski
1-1
Primorac Stobrec
Zadar
2-2
Val Kaštel Stari
Zagora
2-2
GOŠK Dubrovnik
Jadran LP
3-0
Hrvace
Dom 03 Dic
Urania Baška Voda
1-0
Kamen Ivanbegovina
Team / Puntos
1 Croacia Zmijavci ZMI 32
2 Primorac Biograd PRB 27
3 Primorac Stobrec PRI 27
4 RNK Split SPL 26
5 Jadran LP JAD 24
6 Urania Baška Voda UBV 24
7 Hrvace HRV 24
8 Zadar ZAD 22
 
9 Imotski IMO 20
10 Kamen Ivanbegovina KAM 17
11 Junak JUN 16
12 Zmaj Blato ZMA 16
13 Zagora ZAG 15
14 GOŠK Dubrovnik GOS 15
15 Neretvanac Opuzen NER 12
16 Val Kaštel Stari VAL 11
Mundial de Clubes »
Mar 12 Dic
18:00 En juego 47'
Grêmio Porto Ale.
0 - 0
Pachuca
Mar 12 Dic
15:00 finalizado
Wydad Casablanca
2 - 3
Urawa Reds INFO
Premier League »
Mar 12 Dic
20:45
Burnley
20:45
Stoke City
Mar 12 Dic
21:00
Huddersfield Town
21:00
Chelsea
Mar 12 Dic
21:00
Crystal Palace
21:00
Watford
Serie A »
Mar 12 Dic
19:00 En juego 1'
Genoa
0 - 0
Atalanta
Bundesliga »
Mar 12 Dic
20:30
SC Freiburg
20:30
Borussia Monchengladbach
Mar 12 Dic
20:30
Hamburger SV
20:30
Eintracht Frankfurt
Mar 12 Dic
20:30
Mainz 05
20:30
B. Dortmund
Mar 12 Dic
18:30 En juego 33'
Wolfsburg
1 - 0
RB Leipzig
Primera División Argentina »
Mar 12 Dic
01:30 finalizado
Chacarita Juniors
3 - 0
Lanús INFO
Copa de la Liga »
Mar 12 Dic
21:05
Monaco
21:05
Caen
Mar 12 Dic
21:05
Angers SCO
21:05
Metz
Mar 12 Dic
18:45 En juego 18'
Toulouse
0 - 0
Girondins Bordeaux
Coppa Italia »
Mar 12 Dic
21:00
Inter
21:00
Pordenone
Liga Holandesa »
Mar 12 Dic
18:30 En juego 33'
NAC Breda
0 - 0
Twente 1965
Mar 12 Dic
20:45
PEC Zwolle
20:45
AZ Alkmaar
Liga Escocia »
Mar 12 Dic
20:45
Heart Midlothian
20:45
Dundee
Mar 12 Dic
20:45
Ross County FC
20:45
Kilmarnock
FA Cup »
Mar 12 Dic
20:45
Peterborough
20:45
Woking
Mar 12 Dic
20:45
Yeovil Town
20:45
Port Vale
Mar 12 Dic
20:45
Wigan Athletic
20:45
Fylde
Mar 12 Dic
20:45 Aplazado
Carlisle United
20:45
Gillingham
Mar 12 Dic
20:45
Exeter City
20:45
Forest Green Rovers
Copa Turquia »
Mar 12 Dic
17:30 En juego 73'
Eylül Belediye S.
1 - 1
Galatasaray SK
Mar 12 Dic
19:00 En juego 4'
Manisaspor
0 - 0
Beşiktaş
Mar 12 Dic
15:30 finalizado
Trabzonspor
5 - 1
Erzurumspor INFO
Mar 12 Dic
11:30 finalizado
Antalyaspor
2 - 3
Orhangazispor INFO
Mar 12 Dic
14:30 finalizado
Boluspor
4 - 1
Kasimpasa INFO
Mar 12 Dic
13:30 finalizado
Bursaspor
2 - 0
Adanaspor INFO
Ligue 2 »
Mar 12 Dic
19:00 En juego 3'
Orléans
0 - 0
Gazélec Ajaccio
Copa Belga »
Mar 12 Dic
20:00
Kortrijk
20:00
KAA Gent
Mar 12 Dic
20:45
KV Oostende
20:45
Standard de Liège
Primera Nacional B »
Mar 12 Dic
01:05 finalizado
Sarmiento
3 - 0
Instituto INFO
Liga Polaca »
Mar 12 Dic
20:30
Arka Gdynia
20:30
KS Górnik Zabrze
Mar 12 Dic
20:30
Termalica Bruk-Bet
20:30
Śląsk Wrocław
Mar 12 Dic
18:00 Descanso
Jagiellonia
3 - 1
Korona Kielce
Mar 12 Dic
18:00 Descanso
Piast Gliwice
0 - 1
Legia Warszawa
Copa del Este de Asia Grupo 3 »
Mar 12 Dic
11:15 finalizado
Japón
2 - 1
China INFO
Mar 12 Dic
08:30 finalizado
Corea del Norte
0 - 1
Corea del Sur INFO
Copa Bulgaria »
Mar 12 Dic
16:30 finalizado
Botev Plovdiv
5 - 0
Litex Lovech INFO
First Division »
Mar 12 Dic
20:45 Aplazado
Inverness CT
20:45
Falkirk
Conference National »
Mar 12 Dic
20:45
Torquay United
20:45
Gateshead
Conference North »
Mar 12 Dic
20:45
Gainsborough
20:45
Chorley
Copa Sudafricana »
Mar 12 Dic
14:00 finalizado
Super Eagles
3 - 0
Black Leopards INFO
Mar 12 Dic
14:00 finalizado
Stellenbosch FC
3 - 0
Mbombela United INFO
Non League Premier Grupo 1 »
Mar 12 Dic
20:45 Aplazado
Enfield Town
20:45
Burgess Hill Town
Mar 12 Dic
20:45 Aplazado
Dorking Wanderers
20:45
Leatherhead
Mar 12 Dic
20:45 Aplazado
Harlow Town
20:45
Merstham
Mar 12 Dic
20:45 Aplazado
Brightlingsea
20:45
Billericay Town
Mar 12 Dic
20:45
Folkestone Invicta
20:45
Worthing
Mar 12 Dic
20:45
Wingate Finchley
20:45
Tooting and Mitcham
Non League Premier Grupo 3 »
Mar 12 Dic
20:45 Aplazado
Kettering Town
20:45
Royston Town
Mar 12 Dic
20:45
Gosport Borough
20:45
Kings Lynn Town
Mar 12 Dic
20:45
Basingstoke Town
20:45
Stratford Town
Mar 12 Dic
20:45
Redditch United
20:45
Banbury United
Tercera División Grupo 11 »
Mar 12 Dic
20:00
Constància
20:00
Felanitx
Botola Pro »
Mar 12 Dic
17:00 finalizado
Raja Casablanca
3 - 2
Difaâ El Jadida INFO
Non League Div One Grupo 1 »
Mar 12 Dic
20:45
Maldon & Tiptree
20:45
AFC Sudbury
Mar 12 Dic
20:45
AFC Hornchurch
20:45
Barking
Mar 12 Dic
20:45
Cheshunt
20:45
Heybridge Swifts
Mar 12 Dic
20:45
Bury Town
20:45
Potters Bar Town
Mar 12 Dic
20:45
Waltham Abbey
20:45
Hertford Town
Mar 12 Dic
20:45
Canvey Island
20:45
Brentwood Town
Non League Div One Grupo 2 »
Mar 12 Dic
20:30
Horsham
20:30
Corinthian-Casuals
Mar 12 Dic
20:45
South Park FC
20:45
Herne Bay
Non League Div One Grupo 3 »
Non League Div One Grupo 5 »
Non League Div One Grupo 6 »
Mar 12 Dic
20:45 Aplazado
Shortwood United
20:45
Kidlington
Mar 12 Dic
20:45
Cirencester Town
20:45
North Leigh
Mar 12 Dic
20:45
Taunton Town
20:45
Cinderford Town
Liga Argelia »
Mar 12 Dic
17:00 finalizado
ES Setif
1 - 2
USM Alger INFO

Follow BeSoccer on Facebook