We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. See details. More info and settings. Accept
grupo 2
Dom 21 May
Club Brugge
2-1
KAA Gent
Anderlecht
3-2
KV Oostende
Zulte-Waregem
2-2
Charleroi
equipo / Points
1 Anderlecht AND 52
2 Club Brugge FCB 45
3 KAA Gent GEN 41
 
4 KV Oostende OOS 37
5 Charleroi CHA 35
6 Zulte-Waregem ZUL 33
grupo 3
Vie 19 May
Union
1-3
Waasland-Beveren
Standard Liège
2-0
Lierse SK
Sint-Truiden
7-0
Mechelen
Sáb 20 May
KSV Roeselare
3-2
AS Eupen
Lokeren
1-1
Genk
Mouscron Peruwelz
0-1
Kortrijk
equipo / Points
2 Sint-Truiden STR 22
3 Mechelen KVM 16
5 Waasland-Beveren WAA 15
6 Standard de Liège SDL 14
9 Union Saint-Gilloise UNI 10
10 Lierse SK LIE 10
 
1 Genk GNK 26
4 Lokeren LOK 15
7 AS Eupen EUP 13
8 Kortrijk KVK 12
11 Mouscron Peruwelz MOU 8
12 KSV Roeselare KSV 7
grupo 4
Vie 28 Abr
OH Leuven
1-0
Lommel United
Cercle Brugge
1-1
Tubize
equipo / Points
1 Lommel United LOM 10
2 OH Leuven LEU 8
 
3 Tubize TUB 7
4 Cercle Brugge CER 6
grupo 1
Dom 30 Abr
Hamoir
3-1
Olympic Charleroi
Walhain
2-1
Givry
Acren
4-1
Châtelet
RFC Liège
2-1
Waremme
Charleroi-Couillet
1-5
Solières Sport
Ciney
4-1
Couvin-Mariembourg
Namur
2-11
La Calamine
Louvière Centre
1-1
Meux
equipo / Points
1 Châtelet SPO 70
2 RFC Liège LIE 65
3 Olympic Charleroi OLY 51
4 La Louvière Centre LAL 50
5 Hamoir HAM 44
6 Solières Sport SOL 42
7 Acren ACR 42
8 Walhain WAL 41
 
9 La Calamine LAC 40
10 Waremme WAR 38
11 Ciney CIN 37
12 Meux MEU 36
13 Couvin-Mariembourg COU 33
14 Givry GIV 30
15 Charleroi-Couillet-Fleurus CHA 26
16 Namur NAM 16
grupo 2
Dom 30 Abr
Olsa Brakel
0-1
Sint-Eloois-Winkel
Sparta Petegem
1-0
Bornem
Gullegem
1-0
Temse
Westhoek
4-3
KSCT Menen
Aalst
2-3
Knokke
Gent-Zeehaven
2-0
SW Harelbeke
Sint-Niklaas
1-0
Izegem
Torhout
1-0
Halle
equipo / Points
1 Knokke KNO 72
2 Sparta Petegem SPA 58
3 Aalst EEA 56
4 Sint-Eloois-Winkel SIN 53
5 Izegem IZE 53
6 Olsa Brakel OLS 43
7 Temse TEM 42
8 Gent-Zeehaven GEN 41
 
9 Torhout TOR 39
10 Gullegem GUL 37
11 Sint-Niklaas STN 35
12 Bornem BOR 34
13 SW Harelbeke SPO 34
14 Westhoek WES 34
15 Halle HAL 23
16 KSCT Menen TOE 16
grupo 3
Dom 30 Abr
Berchem Sport
4-1
Cappellen
Grimbergen
1-3
Tienen
Olympia Wijgmaal
1-0
Rupel Boom
Bocholt
0-2
Duffel
Hoogstraten
3-1
Londerzeel
Tempo Overijse
4-0
Spouwen-Mopertinge
Hades
1-3
Woluwe
Thes Sport
3-1
Zwarte Leeuw
equipo / Points
1 Berchem Sport BER 68
2 Thes Sport THE 66
3 Rupel Boom RUP 52
4 Spouwen-Mopertingen SPO 47
5 Olympia Wijgmaal OLY 44
6 Bocholt BOC 41
7 Zwarte Leeuw ZWA 40
8 Londerzeel LON 38
 
9 Hoogstraten HOO 37
10 Hades HAD 37
11 Cappellen CAP 36
12 Tempo Overijse TEM 36
13 Duffel DUF 32
14 Grimbergen GRI 32
15 Woluwe WOL 32
16 Tienen TIE 30
grupo 1
Dom 30 Abr
Mélen-Micheroux
1-1
Raeren
Banneux
3-0
Milanello Milmort
Xhoffraix
2-2
Stade Disonais
Aubel
3-1
JS Fizoise
Beaufays
1-2
Weywertz
Stockay-Warfusée
1-2
URS Lixhe-Lanaye
Wanze / Bas-Oha
2-1
Amay
Hombourg
1-0
Espoir Minerois
equipo / Points
1 Stockay-Warfusée STO 66
2 URS Lixhe-Lanaye ULL 63
3 Stade Disonais STA 61
4 Banneux BAN 47
5 Wanze / Bas-Oha WAN 45
6 Beaufays BEA 42
7 JS Fizoise JSF 42
8 Amay AMA 41
 
9 Milanello Milmort MIM 39
10 Xhoffraix XHO 36
11 Raeren RAE 34
12 Mélen-Micheroux MEL 34
13 Aubel RAU 33
14 Weywertz WEY 31
15 Espoir Minerois ESP 27
16 Hombourg HOM 23
grupo 3
Dom 30 Abr
Arquet
1-1
Fosses
Spy
4-1
Rochefort
Wépion
1-1
Assesse
Ligny
2-0
Anhée
Nismes
1-0
Flavion Sport
Grand-Leez
1-2
Andennais
Moligneé
2-6
Pesche
Meux II
2-2
Loyers
equipo / Points
1 Wépion WEP 66
2 Spy SPY 66
3 Nismes NIS 54
4 Rochefort ROC 50
5 Assesse ASS 49
6 Flavion Sport FLA 48
7 Grand-Leez GRA 42
8 Es de la Moligneé MOL 42
 
9 Pesche PES 38
10 Loyers LOY 37
11 Ligny LIG 36
12 Andennais AND 35
13 Arquet ARQ 34
14 Fosses FOS 34
15 Meux II MEU 25
16 Anhée ANH 11
grupo 4
Dom 23 Abr
KFC Lille
4-1
Lyra
Oppuurs
1-2
Brasschaat
Antonia
1-0
Groen Rood Kateli.
Ternesse
3-3
Retie Branddonk
Rapid Leest
2-3
KSV Schriek
De Kempen
1-1
Zwijndrecht
Berg en Dal
2-1
VC Herentals
Berlaar-Heikant
1-6
White Star
equipo / Points
1 Ternesse TER 64
2 KFC Lille LIL 62
3 VC Herentals VCH 58
4 Lyra LYR 51
5 Oppuurs OPP 47
6 Berlaar-Heikant BER 44
7 Groen Rood Katelijne GRK 44
8 Rapid Leest RLE 39
 
9 KSV Schriek SCH 38
10 Retie Branddonk REB 38
11 Berg en Dal BED 37
12 Antonia ANT 35
13 De Kempen DEK 34
14 Brasschaat BRA 30
15 Zwijndrecht ZWI 24
16 White Star WST 20
Primera División Argentina »
Lun 29 May
01:45
Patronato
01:45
Godoy Cruz
Apertura Colombia »
Lun 29 May
02:30
Independiente
02:30
At. Nacional
Lun 29 May
00:30
Deportivo Pasto
00:30
Junior
Championship »
Lun 29 May
16:00
Huddersfield Town
16:00
Reading
Liga Brasileña »
Lun 29 May
00:00 En juego 17'
Botafogo
0 - 0
Bahía
Bundesliga Play Off Ascenso »
Lun 29 May
20:30
Braunschweig
20:30
Wolfsburg
Etapas Finales Clausura México »
Liga Turca »
Lun 29 May
19:00
Alanyaspor
19:00
Galatasaray SK
MLS - Liga USA »
Lun 29 May
02:00
FC Dallas
02:00
Houston Dynamo
Liga Sueca »
Lun 29 May
19:00
Häcken
19:00
Östersunds FK
Lun 29 May
19:00
AIK Solna
19:00
Malmö
Lun 29 May
19:00
Orebro SK
19:00
Sirius
Serie B - Play Offs Ascenso »
Lun 29 May
20:30
Frosinone
20:30
Carpi
Liga Rumana grupo 2 »
Lun 29 May
19:30
Concordia Chiajna
19:30
Botosani
Apertura Uruguay grupo 2 »
Lun 29 May
00:00 En juego 13'
Club Nacional Foo.
0 - 0
River Plate Montevideo
Liga Danesa grupo 4 »
Lun 29 May
19:00
Randers
19:00
Odense BK
Liga Noruega »
Torneo de Transición Bolivia »
Liga Bulgaria - Play Offs Descenso »
Lun 29 May
16:30
Gorna Lokomotiv O.
16:30
Montana
Lun 29 May
19:00
Slavia Sofia
19:00
Neftohimik
Liga Canadiense »
Lun 29 May
En juego 17'
Royal Toronto
0 - 0
Brantford Galaxy
Primera B Metropolitana »
Lun 29 May
20:30
Barracas Central
20:30
Excursionistas
Lun 29 May
19:05
Dep. Riestra
19:05
Atlanta
Superettan - Suecia »
Lun 29 May
19:00
Helsingborgs
19:00
Syrianska FC
AFC Champions League »
Lun 29 May
20:45
Al Ain
20:45
FC Esteghlal
Lun 29 May
20:00
Al Ahli Dubai
20:00
Al Ahli Jeddah
1. Lig - Play Offs Ascenso »
Lun 29 May
18:00
Eskisehirspor
18:00
Giresunspor
Lun 29 May
20:30
Boluspor
20:30
Goztepe
Serie C - Brasil grupo 1 »
Lun 29 May
00:00 En juego 17'
Remo
0 - 0
Cuiabá
Liga II »
Botola Pro »
Lun 29 May
00:00 En juego 17'
Kawkab Marrakech
0 - 0
Wydad Casablanca
Lun 29 May
00:00 En juego 14'
FUS Rabat
0 - 0
Moghreb Tetouan
2. Division Rusia grupo 3 »
Lun 29 May
16:00
Znamya
16:00
Dinamo Moskva II
Liga Estonia »
Lun 29 May
18:00
Flora
18:00
Sillamäe Kalev
Oberliga grupo 6 »
Apertura Paraguay »
Copa AFC »
Lun 29 May
20:30
Al Zawraa
20:30
Al Quwa Al Jawiya
Liga Egipto »
Lun 29 May
22:00
Aswan FC
22:00
Al-Masry
Lun 29 May
22:00
Al-Ahly
22:00
Misr El-Makasa
Lun 29 May
22:00
Al-Ittihad
22:00
Smouha
Liga Argelia »
Lun 29 May
23:30
Hussein Dey
23:30
USM Alger

Follow BeSoccer on Facebook